Czy te oczy mogą… nie rozczulić? Poznaj zachwycającego Bowie’ego!

fot. Instagram

Ten kociak został nazwany imieniem uwielbianego wokalisty. Ale nie to jest w nim niesamowite. Poznaj jego historię oraz cudownych opiekunów!

Kot z dwukolorowymi oczami to rzadkie zjawisko. Nic więc dziwnego, że mały Bowie wzbudza powszechny zachwyt. Ten mały kociak wywołuje spore poruszenie w internecie. Warto poznać go trochę bliżej!

Skąd te piękne oczy?

Zielono-niebieskie tęczówki oczu Bowie’ego są efektem wystąpienia u niego wrodzonej wady, zwanej heterochromią. To ona powoduje, że kociak ma dwukolorowe oczy. Warto wiedzieć, że zaburzenie to występuje także u ludzi i może być zmianą wrodzoną lub następstwem poważnych chorób. Na szczęście u Bowie’ego nie jest ona niczym groźnym. Trzeba powiedzieć więcej: dodaje mu uroku!

Zastanawiasz się, jakie tajemnice skrywa koci wzrok? Przeczytaj TUTAJ.

Opiekunka o Bowie’m

Wiele osób pisze do opiekunki Bowie’ego, by uświadomić jej, że David Bowie, po którym otrzymał imię ten kot z dwukolorowymi oczami, wcale nie miał heterochromii. Ona zawsze ze spokojem odpowiada, że jako fanka tego wokalisty jest tego w pełni świadoma, ale widząc pyszczek swojego mruczka, nie mogła go nazwać inaczej. Charakterystyczne umaszczenie od razu kojarzy się bowiem z kultowym już makijażem muzyka.

Bowie jest bardzo pociesznym kotem, który najbardziej na świecie kocha polowania na zabawkowe myszki. Jego instynkt łowcy nie przeszkadza jednak w byciu przylepą. Od momentu, gdy znaleziony w parku trzymiesięczny Bowie trafił do swoich obecnych opiekunów, nie ma chwili, w której nie szukałby ciepła i kontaktu z człowiekiem. Od bycia showmanem Bowie woli zamknąć swoje dwukolorowe ślepka, wtulić się w czyjeś ramię i godzinami się przytulać.

Ten kot z dwukolorowymi oczami ma najwspanialszych opiekunów na świecie!

Opiekunowie Bowie’ego mają naprawdę wielkie serca i okazują to, adoptując koty ze schroniska. Co w tym niezwykłego? Przede wszystkim wybór mruczków. Marie i jej rodzina decydują się na opiekę nad kotami starymi, schorowanymi lub z problemami. Te zwierzęta mają najmniejsze szanse na adopcję, ale – jak mówi Marie – są najwspanialsze. Okazują wiele miłości oraz uczą swoich opiekunów cierpliwości i wyrozumiałości.

Kolejny koci influencer?

Bowie ma na Instagramie profil, który jest zarządzany w bardzo profesjonalny sposób. Obecnie obserwuje go 35,9 tysiąca osób! Fani mogą oglądać nie tylko urocze i zabawne zdjęcia tego kota z dwukolorowymi oczami, ale też codzienne relacje z jego życia, dodawane na Instastory. My również przygotowaliśmy galerię jego zdjęć, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy!

Przejdź dalej, by zobaczyć kolejne zdjęcia.

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments