Kot z największymi oczami na świecie


Ten kot ma tak duże oczy, że nie zamyka ich nawet we śnie.

Oto Herman. Pięciomiesięczny kociak rasy kot egzotyczny.

Odkąd zdjęcia wielkookiego Hermana pojawiły się na Instagramie, popularnością biją na głowę innych kocich celebrytów. Kociak stał się prawdziwą sensacją. U jednych budzi zachwyt, inni zastanawiają się, czy nie powinien trafić do weterynarza.

kot egzotyczny krótkowłosy
fot. Instagram

Herman taki się urodził, z wyjątkowo wielkimi oczami. Nawet jak na egzotyka – ewenement. Mieszka w Kopenhadze wraz ze swoją panią, 26-letnią Shirley.

To Herman ją sobie wybrał

Gdy kobieta udała się do hodowli, by wybrać puszystego przyjaciela, najmniejszy z miotu kociak po prostu wskoczył jej na ramię, umościł się tam i nie przestawał głośno mruczeć. Rozbroił tym Shirley. Zabrała go ze sobą, pomimo – a może też dzięki – wyłupiastym oczom.

fot. Instagram

Hermie chowa się zdrowo, wariuje jak każdy kociak w jego wieku. Chodzi za swoją panią krok w krok, i miauczy rozdzierająco, gdy tylko straci ją z pola widzenia.

kot z największymi oczami Herman
fot. Instagram

Któregoś dnia utknął z głową w jednym z butów Shirley i nie mógł się wydostać. Uratowała go z opresji dopiero Shirley. Nie przestraszył się. Nadal kocha buty.

kot dużymi oczami
fot. Instagram

Wielkie oczy nadają Hermanowi wygląd kota z kreskówki. I pomagają pobijać kolejne serca. Na Instagramie śledzą go tysiące internautów. Sama Shirley śmieje się, że rozpoznaje, gdy zwierzak śpi, tylko dzięki jego chrapaniu.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments