Twojego kota opętał… diabeł? Mamy na to 8 dowodów!


Nikt nie wątpi w to, że kochasz swojego kota, ale każdy z nas od czasu do czasu zastanawia się „co za diabeł w niego wstąpił”.

Tak, tak – pod tym uroczym pyszczkiem wcale nie kryje się takie niewinne zwierzątko. Poniżej przedstawiamy zaledwie nieliczne sytuacje, które dowodzą, że kota opętał diabeł. Oczywiście z przymrużeniem oka 😉

kot patrzy na właścicielkę
fot. Shutterstock

1. Obserwuje cię, kiedy śpisz

Wydaje się to dość niewinne. Gdyby się jednak nad tym bardziej zastanowić, pojawiają się pewne wątpliwości – to nie jest normalne, że ktoś cię obserwuje, kiedy przechodzisz kolejne fazy snu. Dlatego, jeśli kiedykolwiek obudzi cię twoja podświadomość i półprzytomnym wzrokiem dostrzeżesz, że gdzieś tam w cieniu czai się twój kot – miej się na baczności.

On wcale nie zastanawia się, kiedy w końcu łaskawie ruszysz się z tego łóżka, by napełnić jego miski jedzeniem. Równie dobrze może rozmyślać nad tym czy będzie w stanie wykończyć cię samodzielnie, czy też trzeba będzie wezwać posiłki w postaci myszy.

2. Jego oczy świecą w ciemności

Nagły błysk w ciemnym pokoju potrafi przyprawić niejednego opiekuna o zawał. Z naukowego punktu widzenia kocie oko posiada błonę odblaskową – tapetum lucidum, która odbija światło z powrotem przez siatkówkę, tworząc żółtozielony – a czasami czerwony – blask. Ale co, jeśli oczy twojego kota błyszczą się, chociaż nie ma widocznego źródła światła? Nie martw się, zapewne to tylko tapetum, które odbija… światło piekielnych czeluści.

kot oblizuje i patrzy w obiektyw
fot. Shutterstock

3. Patrzy na ciebie i… się oblizuje

W pełnym skupieniu oglądasz kolejny odcinek serialu. A co robi twój kot? Siedzi obok, patrzy na ciebie i… się oblizuje. Chwila, moment. Przecież nie masz nic do jedzenia. Dla twojej wiadomości – on oblizuje pyszczek, ponieważ zastanawia się, czy przypadkiem nie byłbyś… ucztą dla jego podniebienia.

Kot z myszkami
fot. Shutterstock

4. Pozostawia w domu martwe prezenty

Kojarzycie słynną scenę z głową konia w filmie „Ojciec Chrzestny”? Kto wie, czy przypadkiem nasze mruczki, gdyby tylko mogły, również nie dopuściłyby się takich czynów. Skoro jednak ich wielkość im na to nie pozwala, muszą zadowolić się mniejszymi gryzoniami bądź kapciami, które rzucają ci u stóp, lun pozostawiają dumnie na poduszce – tuż przy twojej głowie.

koty patrzą w pustą przestrzeń
fot. Shutterstock

5. Wpatruje się w rzeczy, których nie ma

Uparcie wpatruje się w ścianę lub jakąś niezidentyfikowaną otchłań, jakby rzeczywiście coś widział. Myślisz, że dostrzega coś, czego nie widzą twoje oczy. A co, jeśli twój kot widzi duchy i na domiar złego jest z nimi w zmowie przeciwko opiekunowi?

6. Może się teleportować

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad niezwykłą zdolnością przemieszczania się kotów z jednego pomieszczenia do drugiego? Tak! One doskonale potrafią się teleportować – nawet nie wiesz kiedy i jak. Co więcej, materializują się dokładnie za tobą, byś mógł się… o nie potknąć.

kot patrzy na stopę
fot. Shutterstock

7. Ukradkiem poluje na twoje stopy

Koty polują na stopy i zawijają się wokół kostek nie dlatego, że cię kochają. Robią to, ponieważ zaznaczają swoje terytorium. A jeśli twój kot rzuca się na twoje stopy akurat wtedy, gdy np. niesiesz coś ciężkiego czy ćwiczysz jogę i wykonujesz pozycję drzewa, mogą kryć się za tym jakieś ukryte, złe intencje.

8. FRAP

Relaksujesz się w domowym zaciszu obok sennie leżącego kota, kiedy ten nagle przeistacza się w prawdziwą bestię i jak poparzony zaczyna biegać od ściany do ściany – mówiąc wprost, kota opętał diabeł. Ponoć to kocie szaleństwo, które nawet ma swoją nazwę – FRAP.

Kota opętał diabeł…

… a i tak z jakiegoś powodu go kochamy. Co więcej, mruczki zajmują w naszych sercach naprawdę ważne miejsce.

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments