Schronisko zorganizowało dla kotki urodziny. Nikt nie przyszedł


Kotka Monique 14 lutego obchodziła urodziny. Pracownicy schroniska zorganizowali dla niej przyjęcie z nadzieją, że wydarzenie pomoże jej znaleźć nowy dom. Niestety, nie przyszła ani jedna osoba...

W schroniskach przebywa wiele wyjątkowych kotów, które czekają na nowy dom. Niestety nie wszystkie mają szczęście, które pozwoliłoby im na szybką adopcję. Tak właśnie wygląda przypadek tej 2-letniej kotki, która znajduje się w schronisku od ponad 121 dni i nikt się nią jeszcze nie zainteresował. Wolontariusze fundacji postanowili jej pomóc i zorganizowali podopiecznej urodziny. I chociaż kotka Monique miała przyjęcie urodzinowe, którego mógłby pozazdrościć jej niejeden mruczek, to niestety nikt się na nim nie pojawił.

Kotka Monique

Średni czas, jaki kot zwykle spędza w Battersea Dogs & Cats Home wynosi 23 dni. Monique przebywa tam już od ponad 121 dni. U 2-letniej kotki zdiagnozowano FIV (koci AIDS), czyli zespół nabytego niedoboru odporności. Zwierzę z taką diagnozą musi być izolowane od innych kotów i nie może wychodzić na dwór. Warto dodać, że zakażenie FIV jest możliwe jedynie pomiędzy kotami – zarówno człowiek, jak i inne zwierzęta, w tym psy, nie są w stanie się zarazić. Ze względu na chorobę Monique nikt do tej pory nie zdecydował się na jej adopcję.

Monique jest naprawdę słodkim i serdecznym młodym kotem. Kiedy po raz pierwszy przybyła do Battersea była trochę nieśmiała i potrzebowała czasu, aby wyjść ze swojej skorupy, ale kiedy poznała otaczających ją ludzi, jej osobowość zabłysła i zawsze cieszy się, że nas widzi – mówi Nikki Cummins, pracownik Battersea Dogs & Cats Home.

Wszyscy w schronisku uwielbiają Monique i bardzo chcieliby, aby znalazła człowieka, który się nią zaopiekuje. Dlatego wpadli na pewien pomysł, który miał pomóc w szybszej adopcji kotki.

kotka Monique
fot. www.battersea.org.uk

Urodziny schroniskowego kota

Urodziny Monique wypadają w Walentynki. Pracownicy schroniska byli przekonani, że będzie to idealny dzień, by zorganizować swojej podopiecznej imprezę urodzinową. Pracownicy schroniska zadbali o dekoracje, a także o to, by Monique znajdowała się w widocznym punkcie. Wszyscy trzymali kciuki i wstrzymywali oddech z nadzieją, że w końcu znajdzie się ktoś zainteresowany adopcją kotki. Niestety na przyjęciu urodzinowym Monique nie pojawiła się ani jedna osoba.

Czy jest lepszy czas, aby obdarować kogoś miłością niż Walentynki? Dużo ludzi wówczas rozważa w tym dniu adopcję kota czy psa i wybiera się do naszego schroniska. Wolontariusze mieli nadzieję, że dekoracje przyciągną wszystkich do solenizantki i zachęcą kogoś do jej adopcji – wspomina Nikki Cummins.

Publiée par Battersea sur Vendredi 14 février 2020

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments