Kotka odnalazła się 4 lata od zaginięcia. Była setki kilometrów od domu


Kotka zaginęła podczas pobytu na wakacjach w letniej rezydencji we Włoszech. Właściciel szukał jej co roku, ale z marnym skutkiem. Jednak po 4 latach w sprawie nastąpił przełom.

Kotka mieszkająca na co dzień we Francji zaginęła we Włoszech podczas wakacji w letniej rezydencji, na które zabrał ją właściciel. Wówczas Robert Kolb spędził kilka dni na szukaniu zwierzęcia, jednak ostatecznie poddał się i wrócił do domu bez swej kotki. Każdego lata mężczyzna wznawiał poszukiwania. Na próżno. W tym roku stało się inaczej! Robert dostał telefon, że kotka Minette odnalazła się w innym kraju…

Francja, Włochy i… Szwajcaria

Właściciel kotki Robert Kolb mieszka we Francji, jednak ma także letnią rezydencję we Włoszech i to właśnie tam kotka zaginęła, gdy przebywała z nim na wyjeździe. Minette okazała się wówczas nie do znalezienia i mężczyzna się poddał. Jednak każdego roku próbował na nowo szukać pupila, co w dalszym ciągu nie przynosiło efektów. Gdy już nie wierzył w to, że kiedykolwiek odnajdzie ukochaną Minette, dostał telefon. Powiedziano mu, że kotkę widziano w Szwajcarii. Zwierzę zostało znalezione w tunelu na szwajcarskiej drodze przez 25-letnią kobietę. Mikroczip Minette pozwolił ją zidentyfikować, mimo że znalazła się ponad 300 km od swojego francuskiego domu.

Życie na walizkach

Nie bardzo wiadomo, co kotka Roberta Kolba robiła w ciągu tych 4 lat, które spędziła poza domem. Nie wiemy, czy kotka mieszkała u innych ludzi, ani jak to się stało, że znalazła się w Szwajcarii. Gdy tylko właściciel dostał telefon od Krajowej kartoteki identyfikacji domowych drapieżników, „wsiadł do samochodu i pojechał odebrać kotkę, która natychmiast go rozpoznała”, jak opisują sprawę francuskie media. Oczywiście Minette nie zapomniała o swoim właścicielu i wróciła do domu szczęśliwa.

Czyż to nie cud?

Minette w nieznany sposób przekroczyła granicę, ale po tylu latach poza domem pozostała cała i zdrowa. Na pewno miała wielkie szczęście i trafiła na dobrych ludzi – sama nie przetrwałaby tyle lat w obcym kraju, a nawet krajach (jeśli policzymy Włochy i Szwajcarię). Czemu znalazła się akurat w tunelu na szwajcarskiej drodze? Może świadomie starała się wrócić do swojego domu we Francji? Tak czy inaczej, zakończenie tej historii to naprawdę cud.

Zapisz się do newslettera Koty.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

źródło: https://wamiz.es/noticias/34373/pierde-a-su-gata-4-anos-mas-tarde-lo-encuentra-a-cientos-de-kilometros-de-su-casa?fbclid=IwAR2KTs8UiI5xUiR7OdGVmYG7TDQxogWscSHeLx2lB36EkFd98o7VSOrj0T0

Autor: Pola Bajera
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments