Didga i Boomer – koty które udają psy


Jeden z tych kotów wjechał na deskorolce wprost do Księgi Rekordów Guinnessa.

Mieszkają w słonecznej Australii. Potrafią podawać łapę, jeździć na deskorolce, a nawet surfować. Prawdopodobnie widziałeś co najmniej jeden filmik z ich udziałem.

Nazywają się Didga i Boomer

Dollwet, ich opiekun, ma ponad 30-letnie doświadczenie w pracy ze zwierzętami, głównie psami, ale jego treningom poddają się też koty, z imponującymi wynikami. Dollwet na co dzień pracuje z psami hollywoodzkich celebrytów. Sam ma w domu psy i dwa koty.
Didga i Boomer nauczyły się podawać łapę, surfować, kochają wodę, z psami żyją za pan brat, ba, wśród psów zachowują się jak… psy.

Boomer jest kotem bengalskim. Didga (pełne imię Didgeridoo) została przygarnięta ze schroniska. I to właśnie kotka Didga jest tą sprytniejszą i szybciej uczącą się nowych sztuczek.

Didga kot na deskorolce i psy
fot. YouTube

Szkolenie żywiołowego bengala zajęło (i zajmuje) mnóstwo czasu i wymaga oceanu cierpliwości. Za to Didga pojmuje wszystko w lot! Takiej inteligencji i wrodzonych zdolności mógłby pozazdrościć jej niejeden psiak.

Przygody obu mruczków można śledzić na kanale Catmantoo na YouTube. Można także skorzystać z porad ich opiekuna.

Mały wgląd w codzienne życie Didgi i Boomera

Nabyte umiejętności bardzo ułatwiają im życie.

Na deskorolce do Księgi Guinnessa

Didga otwiera edycję Księgi Rekordów Guinnessa 2017. Jest najlepsza w kategorii „Najwięcej sztuczek wykonanych przez kota w ciągu jednej minuty”. Osiągnęła imponujący wynik 20 sztuczek – w 1 minutę! Zasady były rygorystyczne: każda sztuczka musi być jasno zdefiniowana, poprzedzona komendą człowieka i zasadniczo różna od poprzedniej. Wykluczony był jakikolwiek kontakt fizyczny człowieka z kotem inicjowany przez człowieka. Wyjątek stanowił dotyk zapoczątkowany przez kota, a mający miejsce na przykład podczas „przybijania piątki”.

Prywatnie wiadomo, że Didga uwielbia surowe kangurze mięso i oczywiście swojego opiekuna. Wciąż zaskakuje. Ostatnio ekipę z Księgi Rekordów Guinnessa, która przyjechała do Australii specjalnie po to, by wykonać sesję fotograficzną do nowego wydania KRG. Podczas wizyty gości Didga pobiła swój rekord, wykonując aż 24 sztuczki w ciągu 60 sekund. Ten kot jeszcze nas zaskoczy!

Autor: Joanna Nowakowska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments