Zostały same bez jedzenia i opieki. Koty znad jeziorka potrzebują pomocy


Po śmierci opiekunki zostały bez jedzenia i opieki. Jeden z nich miauczeniem zwrócił na siebie uwagę sąsiadów. Uratowane koty potrzebują pomocy, by przetrwać zimę.

Zazwyczaj zaczyna się od jednego kota, później jest drugi, trzeci, aż w końcu przestaje się liczyć. Dlaczego? Bo mruczących pyszczków do wykarmienia wciąż przybywa, a serce nie pozwala odmówić im pomocy. Jak było w przypadku tej historii? Trudno powiedzieć. Wiadomo jednak, że dziś pomocy potrzebuje nie 9, a – jak się później okazało – 19 kotów, które błąkają się po okolicy.

Miauczenie po pomoc

Nieustanne, a wręcz żałosne miauczenie roznosiło się na jednym z osiedli na warszawskiej Sadybie. Kocie wołanie dochodziło z domu, który niegdyś zamieszkiwała pani Janina. Sąsiadka niezwłocznie powiadomiła o tym fakcie odpowiednie służby. Istniały bowiem pewne podejrzenia, że kot jest uwięziony w pustym domu nieżyjącej opiekunki. W pomoc zaangażowali się też inni sąsiedzi. Jak możemy przeczytać na Facebooku Bojkotowe koty do pilnej adopcji, mimo że codziennie zgłaszano ten fakt, pomoc nadeszła dopiero po pięciu dniach. Kota najpierw złapano do klatki-łapki, a następnie zawieziono do lecznicy weterynaryjnej.

Jak udało się ustalić, pani opiekowała się 9 kotami. Przechadzały się po okolicy, ale dzięki zainstalowanym drzwiczkom miały też możliwość schronienia się w domu. Ostatecznie jednak po śmierci pani Janiny w pobliżu naliczono aż 19 błąkających się kotów. Być może więc dokarmiała je wszystkie.

Koty w potrzebie

Fundacja wraz z sąsiadami chce pomóc kotom. Noce już są zimne, a będą jeszcze chłodniejsze. Dlatego nie ma co zwlekać. Priorytetem jest zapewnienie im schronienia. Powstała więc zbiórka na budki dla kotów i karmę. Jedna z sąsiadek wyraziła zgodę, by budka została postawiona u niej w ogródku. Koty, które dołączyły do gromadki nieżyjącej już pani Janiny, potrzebują też zabiegu kastracji. Następnie dla tych najbardziej oswojonych wolontariusze będą szukać domów. Każdy, kto zechce wesprzeć zbiórkę, może to zrobić, klikając w ten link: www.ratujemyzwierzaki.pl/kotyznadjeziorka.

Zapisz się do newslettera Koty.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

źródła: www.facebook.com/Bojkotowe-koty-do-pilnej-adopcji, www.ratujemyzwierzaki.pl

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ilona
ilona
17 dni temu

szukajcie im domow a nie budki dawac