Przewlekła niewydolność nerek u kota. Nowy lek Rapros na chore kocie nerki


Powinien pojawić się w sprzedaży w kwietniu br. Nie będzie leczył objawów, lecz przyczyny przewlekłej niewydolności nerek u kotów.

Przewlekła niewydolność nerek to koszmar każdego kociarza.

Dlaczego? Ponieważ objawy pojawiają się późno, gdy zniszczone jest już ponad 75% nefronów. Do tej pory diagnoza była wyrokiem, a przeciętna długość życia ze zdiagnozowaną PNN wynosiła 3 lata, pod warunkiem zachowania diety, obniżania poziomu fosforu niszczącego nerki, oraz stosowania leczenia dostosowanego do danego zwierzęcia.
Choć w powszechnej opinii choroba ta dotyka głównie koty starsze, w praktyce chorują też koty młodsze..
Według badań schorzenie to dotyka 30 do 40% zwierząt powyżej 10 roku życia i jest obecnie jedną z najczęstszych przyczyn śmierci wśród kotów.

Japońska firma Toray Industries ogłosiła, że otrzymała pozwolenie na produkcję leku, który ma pomóc w leczeniu przewlekłej choroby nerek u kotów – donosi portal The Japan Times.

Obecnie na rynku dostępne są tylko środki, które wyłącznie łagodzą objawy choroby, a nie zwalczają jej przyczyn.

Nowy lek o nazwie Rapros ma przede wszystkim ograniczać dalszy rozwój przypadłości.

Jedną z substancji aktywnych, jakie wchodzą w skład lekarstwa, będzie wazodylatator, który wykorzystywany jest przez przedsiębiorstwo do produkcji leków dla ludzi. Według zapowiedzi Toray Industries preparat wejdzie do sprzedaży od kwietnia tego roku. Producentem leku ma być Kyoritsu Seiyaku.

Japońska firma zdradziła również, że przygotowany przez nią preparat będzie w formie podawanej doustnie tabletki, natomiast dzienna dawka leku ma ograniczać się do dwóch kapsułek.

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments