Limitowana edycja koszulek „Przywiąż psa do siebie, nie do budy”


W ramach poparcia akcji miesięcznika Mój Pies "Zerwijmy Łańcuchy", promujemy takie oto koszulki z hasłem tegorocznej akcji. Można kupić dla siebie albo na prezent... I koniecznie założyć 18 września - by powiedzieć, jestem ZA!

Powiedzmy prawdę: kociarze to bardzo często też psiarze. Los psów łańcuchowych jest smutny, łańcuchy rodzą agresję.

W ramach poparcia akcji miesięcznika Mój Pies "Zerwijmy Łańcuchy", promujemy takie oto koszulki z hasłem tegorocznej akcji. Można kupić dla siebie albo na prezent… I koniecznie założyć 18 września – by powiedzieć, jestem ZA!

A samo hasło warto pamiętać długo, długo, dłużej…

"Zerwijmy łańcuchy" to akcja społeczna organizowana od 2007 roku przez magazyn "Mój Pies". Jej celem jest poprawa losu psów żyjących w Polsce, nieraz przez całe życie, na uwięzi.

Podczas happeningów przypinamy się łańcuchami do psich bud. Akcja z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi. Zaczynaliśmy od placu Zamkowego w Warszawie i 11 miast, w 2010 roku budy stanęły w kilkudziesięciu polskich miastach.

W akcji „Zerwijmy łańcuchy” może wziąć udział każdy człowiek, który zdołał przyswoić tę prostą prawdę, że zwierzę czuje i cierpi nie inaczej niż my, a może nawet bardziej, bo jest bezbronne wobec naszej przemocy, i który nie przechodzi wobec cierpienia obojętnie.

Przez cztery lata trwania akcji wiele razy słyszeliśmy, że ktoś kto choć przez kilkanaście minut poczuł na szyi ciężar łańcucha (a trzeba wiedzieć, że nieraz właściciele zakładają psom łańcuchy przeznaczone dla krów) i spojrzał na świat z perspektywy budy, dużo dokładniej zdał sobie sprawę z barbarzyństwa, którym jest wiązanie psów na łańcuchach na stałe. Przeciwko niemu właśnie protestujemy. Przy czym oczywiście naszym celem nie jest spuszczenie wszystkich psów z łańcuchów od zaraz – zdajemy sobie sprawę ze związanych z tym zagrożeń. Naszym celem jest edukacja i uświadamianie coraz większej liczbie osób, jak powinna wyglądać troska o los zwierząt.

Szczegóły na stronie: www.zerwijmylancuchy.pl

 

Koszulki dostępne tylko w sklepie Petstar – kliknij tutaj!

Array