Maria Czubaszek zaprasza na przedświąteczną aukcję na rzecz kotów z Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego


Pomorski Koci Dom Tymczasowy wraz z Gościem Specjalnym - Panią Marią Czubaszek - zapraszają na Przedświąteczną Zbiórkę Charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt. Odbędzie się ona w najbliższy weekend (15-16.12.2012) w god. 12.00-20.00 w Galerii BałtyckiejPomorski Koci Dom Tymczasowy wraz z Gościem Specjalnym – Panią Marią Czubaszek – zapraszają na Przedświąteczną Zbiórkę Charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt.

Odbędzie się ona w najbliższy weekend (15-16.12.2012) w godzinach 12.00-20.00 w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Jej celem jest pozyskanie środków na finansowanie statutowej działalności PKDT. Darowizna w całości zostanie przeznaczona na leczenie, sterylizację kotów wolno żyjących oraz przygotowanie do adopcji zwierząt bezdomnych, porzuconych.

Wszystko to możliwe jest dzięki ogromnej życzliwości Galerii Bałtyckiej, która regularnie wspiera działania fundacji.

Głównym organizatorem akcji jest Pomorski Koci Dom Tymczasowy. PKDT to grupa wolontariuszy działająca w ramach Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA! Grupa działa przede wszystkim na terenie Trójmiasta i okolic. Wolontariusze zajmują się dokarmianiem, leczeniem kotów wolno bytujących oraz ich sterylizacją. Pod opieką PKDT jest w tej chwili około 250 kotów z gdyńskich stoczni (Stocznia Gdynia S.A., Stocznia Nauta S.A.), około 50 czworonogów z terenu byłej fermy lisów w Gdańsku oraz wiele mniejszych stad. Ponad sto kotów oczekujących na adopcję przebywa w tej chwili w fundacyjnych domach tymczasowych.

W sobotę 15.12.2012 w godzinach 14.00 -16.00 i 16.30-18.30 działania PKDT wesprze Pani Maria Czubaszek – pisarka, satyryk, autorka tekstów piosenek, scenariuszy, felietonów, znana szerszej publiczności ze swojej współpracy z Programem Trzecim Polskiego Radia oraz stacjami telewizyjnymi. Kojarzyć ją możemy z programem Szkło kontaktowe czy improwizowanym serialem Spadkobiercy. Wszyscy znamy przeboje jej autorstwa. Chyba każdy potrafi zanucić: Wyszłam za mąż zaraz wracam, czy Rycz, mała, rycz. Miłośnicy jej pióra i talentu znają także tytuły: Pytania Tendencyjne i Jeszcze Jedno, Każdy szczyt ma swój Czubaszek.

W najbliższą sobotę Pani Czubaszek będzie uczestniczyła w Przedświątecznej Akcji Charytatywnej PKDT i zachęcała do pomocy zwierzętom. Sama jest ogromną miłośniczką czworonogów i los tych bezdomnych, potrzebujących nie jest jej obojętny. Spotkanie będzie również okazją do zdobycia autografu pisarki, która – jak deklaruje – chętnie podpisze wszystkie swoje książki. Ostatni z wymienionych tytułów będzie można zakupić na miejscu.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy kochają zwierzęta i pragną im pomóc

http://pkdt.pl/

Array