Marsz (NIE)milczenia – II tura


3 kwietnia godz. 13 - rusza druga tura marszu (NIE)milczenia w 7 miastach w Polsce. W trakcje Marszu będą zbierane podpisy pod projektem nowej Ustawy o Ochronie Zwierząt przygotowanej przez koalicje dla Zwierząt.

3 kwietnia godz. 13 – rusza druga tura marszu (NIE)milczenia: w Warszawie, Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu, Sanoku, Zabrzu i Zielonej Górze.

 

Katowice – od Rynku do ronda i z powrotem Aleją Korfantego

Sanok – Rynek – 3Maja – Kościuszki – Mickiewicza – Staszica – Traugutta – Żwirki Wigury – Zamkowa – Cerkiewna – Rynek

Szczecin –  Trasa : Jasne Błonia, al. J. Pawła II, pl. Grunwaldzki, pl. Lotników, pl. Żołnierza, al. Niepodległości, Brama Portowa, pl. Zwycięstwa, al. Wojska Polskego.

Warszawa – Trasa marszu: Kancelaria Premiera -> Pl. Zamkowy  

Wrocław  – Zbiórka: wrocławski Rynek

Zabrze – parking Stadionu Górnika – Roosevelta – De Gaulle’a – Goethego – pl. Wolności

Zielona Góra – zielonogórski deptak, ul. Niepodległości – Żeromskiego i docelowo – plac pod ratuszem

W trakcje Marszu będą zbierane podpisy pod projektem nowej Ustawy o Ochronie  Zwierząt przygotowanej przez koalicje dla Zwierząt.

Marsz ma na celu uświadomienie społeczeństwa, aby reagowało na akty przemocy wobec zwierząt, pokazanie, że takie sytuacje są wynaturzeniem i prowadzą do patologii, zakorzenienie przekonania, że zwierzęta czują i cierpią oraz, że zasługują na opiekę i szacunek człowieka, a także nagłośnienie sprawy zakatowania psa przez trzech zwyrodnialców w województwie małopolskim.

Celem Marszu jest wyrażenie społecznego sprzeciwu wobec bezzasadnego krzywdzenia, zabijania czy zaniedbywania zwierząt. Ideą przewodnią Marszu (NIE)milczenia jest problem przemocy stosowanej wobec zwierząt najbliższych człowiekowi i towarzyszących mu na co dzień. Jednocześnie zgadzam się, że nie należy zapominać o zwierzętach hodowanych na futra, przetrzymywanych w cyrku czy takich na których przeprowadza się eksperymenty. Tyczy się to także zwierząt hodowlanych, które niejednokrotnie cierpią niepotrzebne krzywdy z rąk pracowników ubojni.

Zapraszam wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierząt na marsz w tym wegetarian i wegan, ale pragnę zaznaczyć jasno, że marsz nie jest akcją propagującą wegetarianizm czy weganizm.

Marsz ma głownie na celu uświadomienie społeczeństwa, aby reagowało na akty przemocy wobec zwierząt i aby zdało sobie sprawę z faktu, że zwyrodnialcy znęcający się nad zwierzętami nie poprzestaną na nich, niewielka jest granica między agresją wobec zwierząt a agresją wobec ludzi, większość przypadków znęcania się nad zwierzętami ma w późniejszym czasie odzwierciedlenie w krzywdzeniu innych ludzi. Ludzie którzy męczą zwierzęta dla przyjemności zasługują na potępienie, poza tym ta przyjemność kiedyś się nudzi i szukają większego dreszczyka emocji. Kolejnym aspektem jest pokazanie społeczeństwu, że zwierzęta czują i cierpią, że zasługują na naszą opiekę, miłość i szacunek. Wśród zwierząt tylko człowiek zabija dla przyjemności.
Może wielu osobom wydawać się, że taki marsz w niczym nie pomoże i nie będzie żadnych efektów. To nie jest prawdą, samo nagłośnienie sprawy, poparcie jej i uczestnictwo zsolidaryzuje osoby kochające zwierzęta a także pokaże, że są ludzie którym zależy na losie zwierząt i że nie jest to kwestia tabu, czy taka o której się nie mówi, nie myśli, czy nie przejmuje. Człowiek uważa się za istotę myślącą, wyższą, posiadającą szeroko rozumiane sumienie, niech to okaże, poprzez pomoc zwierzakom, które same nie mogą się obronić, nie mogą powiedzieć nie krzywdź mnie, to mnie boli. Zwierze nie może się poskarżyć, dlatego to my musimy o nie dbać. Zwierze to nie przedmiot, który można wyrzucić jak się znudzi.
Czynnikiem zapalnym do zorganizowania przeze mnie tego wydarzenia jest sytuacja jaka wydarzyła się w Małopolsce, nie jestem w stanie pojąć czym kierowali się ci zwyrodnialcy i nie chce nawet, ale wiem jedno coś takiego nie powinno mieć racji bytu i tylko inni ludzie mogą zmienić los krzywdzonych zwierząt i zmniejszyć ilość takich aktów.
Tragiczne wydarzenia o których powiemy:
1) sprawa pierwszorzędna suni husky z Lipnicy
2) sprawa uduszenia 3 psów podczas spaceru z Żar
3) sprawa męczonego przez dziecko kota – film na youtube
4) sprawa dwóch suczek powieszonych na drzewie z Grudziądza
5) sprawa psa który został zabity przez pociąg i głupotę właściciela
6) sprawa wyrzuconego z 8 piętra yorka we Wrocławiu
7) sprawa strzelania do zwierząt z wiatrówki w Łodzi
8) sprawy wszystkich bezimiennych zwierzaków które zginęły z reki człowieka lub były przez ludzi zaniedbywane.
9) sprawa obcięcia szczeniakowi łapy i obdarcia go ze skóry w Skarżysku-Kamiennej.
10) sprawa podpalonego żywcem Kuby z Ścinawka Średnia.
11) sprawa zamordowanego bernardyna z Kochcic
12) sprawa skatowanego psa z Mogilna
13) sprawa Starachowickich psów
14) sprawa zakatowanego bernardyna z Wrześni
15) sprawa zakatowania szczeniaka we wsi pod Lublinem
16) zamurowanie 2 kotków w podłodze w Wałbrzychu
17) sprawa zabicia kotka nogą od stołu we Wrocławiu.
18) spalenie żywcem dwóch psów w Podkarpackim.
19) zaniedbane konie z Prądzewa
20) zabijanie psów na Ukrainie na Euro 2012

Dla uczestników naklejki z logo marszu.

Logo marszu zostało opatentowane, z tego względu osoby chętne zorganizować Marsz powinny skontaktować się z właścicielem patentu, czyli z Wioletą Pawlik – Nowacką.

oficjalna strona Marszu: http://marszniemilczenia.wordpress.com/

Array