Był o krok od śmierci. Dziś wygląda jak inny kot


Gdy go znaleziono, nie dawano mu wielu szans na przeżycie. Obecnie trudno uwierzyć, że to ten sam kot!

Wszyscy znamy historię o brzydkim kaczątku, które z czasem wyrosło na pięknego łabędzia. Podobne metamorfozy zdarzają się także w rzeczywistym świecie – nie tylko wśród ludzi, ale także zwierząt. Jednak aby tak się stało, „kaczątko” najpierw musi dostać swoją szansę. Słabe, schorowane kociątko o imieniu Brownie miało szczęście – spotkało kobietę, która zapragnęła je uratować. Efekty jej poświęcenia przeszły najśmielsze oczekiwania…

Najsłabszy z miotu

Brownie nie miał łatwego startu. Przyszedł na świat znacznie słabszy od swojego rodzeństwa. Urodził się z rzadką wadą genetyczną zwaną syndaktylią – jedna z jego przednich łapek ma tylko dwa palce. Co gorsza, był w złym stanie ogólnym. Pozostawiony sam sobie z pewnością nie miałby szans na przeżycie. Znalazł się jednak ktoś, kto postanowił o niego zawalczyć.

Publiée par Justina Strumilaite sur Samedi 6 juin 2015

Mała puchata kuleczka nieszczęścia wzruszyła serce Justiny Strumilaite. Kobieta otoczyła malucha opieką i stanęła do boju o jego życie. Nie było łatwo – Brownie miał problemy z przyswajaniem pożywienia, nie chciał jeść i tym samym nie przybierał na wadze. Justina nie chciała się poddać i po wielu trudach osiągnęła sukces. Brownie zaczął wracać do zdrowia i prawidłowo się rozwijać. A gdy już zaczął, nie mógł przestać!

Metamorfoza Brownie

Gdy zniknęło zagrożenie życia malucha i sprawy zaczęły toczyć się właściwym torem, uwidocznił się uroczy charakter kociaka. Brownie okazał się być bardzo uczuciowym kotkiem, z wyjątkowym talentem do mruczenia. Prawdziwa niespodzianka miała jednak dopiero nadejść. Gdy mruczek mógł wreszcie normalnie jeść, zaczął rosnąć i pięknieć w oczach. Wyrosło mu imponujące futerko, które odmieniło go nie do poznania.

Three years ago today universe send me this animal spirit ? Happy birthday Brownie! You are my star ?

Publiée par Justina Strumilaite sur Jeudi 12 avril 2018

Patrząc na tego giganta trudno rozpoznać w nim słabowitego malucha, któremu dawano bardzo niewielkie szanse na przeżycie. Brownie ma dziś ponad cztery lata i jest zdrowym, szczęśliwym kotem. Mimo wielu trudności, brzydkie, schorowane kaczątko ostatecznie wyrosło na przepięknego łabędzia – zupełnie jak w baśni. Kocur miał niewątpliwe szczęście – ktoś go pokochał i zapragnął za wszelką cenę ocalić mu życie.

źródło: animalchannel.co | zdjęcia: facebook.com/justina.strumilaite

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments