Mewie i Nandi – dzikość serc


Przyjaźń i miłość nie znają granic, ale czy silna więź może połączyć tak odległe zwierzęta jak kot i nosorożec?

Znanych jest wiele przykładów niezwykłych więzi między kotami a przedstawicielami innych gatunków, ale czy przyjaźń może narodzić się między tak odległymi zwierzętami jak kot i nosorożec?

Mewie to rudy pręgowany kot, znajda. Nandi jest ponad 10 razy większy od Mewie i jest jeszcze dzieckiem – to młody nosorożec. Oba zwierzęta spotkały się w Nosorożcowym Sierocińcu w Limpopo w Republice Południowej Afryki. Jamie Traynor, pracująca w ośrodku, była pierwszą opiekunką osieroconego zaledwie 2-miesięcznego Nandi.

Nandi wiele przeszedł mimo młodziutkiego wieku. Jego matka zginęła z rąk kłusowników, a malec błąkał się samotnie przez wiele dni, z głodu jedząc piasek. Gdy skrajnie osłabiony trafił pod opiekę Wild Heart Wildlife Foundation, dostał szansę na życie.
Jamie karmiła go, wyprowadzała dwa razy dziennie na spacer, i to właśnie podczas tych spacerów mały nosorożec poznał rudego Mewie. Kot, gdy tylko zobaczył Jamie wyruszającą na przechadzkę z Nandi, szedł obok nich.

Któregoś dnia Mewie nie dał się wyprosić z sypialni, przytulił do nosorożca i zasnął.

Od tej pory zwierzęta nie tylko razem spacerowały, ale też spały i piły wodę. Stały się nierozłączne. Mewie nigdy nie oddala się od przyjaciela dalej niż o kilka metrów.

Choć jeden mruczy i miauczy, a drugi chrząka i piszczy, zdają się doskonale rozumieć mimo dzielących ich różnic.

Co zbliżyło do siebie przedstawicieli tak odległych gatunków? Oba zostały wcześnie osierocone w dzieciństwie, spotkały się jako młode zwierzęta, ciekawe świata ale i potrzebujące poczucia bezpieczeństwa. To ostatnie znajdują dzięki swojej ludzkiej opiekunce, ale i w sobie nawzajem.

Można się domyślać, że dla Mewie Nandi jest trochę większym kotem, a dla Nandi – kot jest nieco bardziej owłosionym nosorożcem.

Gatunek nie ma znaczenia. Liczy się przynależność do rodziny i przyjaźń.

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments