Mistrzostwa Mazowsza w Wypasaniu Owiec


FITMIN HERDING CHALLENGE 2011 termin: 23-24.07.2011 Partnerski serwis www.psy.pl objął Mistrzostwa patronatem medialnym.Psie sporty zdobywają serca czworonogów oraz ich właścicieli stając się atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest wciąż mało popularna, ale bardzo ciekawa dyscyplina – pasienie.
 
Na czym polega i jak wygląda ten sport będzie można przekonać się na Mistrzostwach Mazowsza w Wypasaniu Owiec FITMIN HERDING CHALLENGE 2011.
Po raz pierwszy w Polsce konkurować będą inne rasy psów pasterskich niż tylko border collie. W programie próby instynktu pasterskiego, testy pracy – których zaliczenie uprawnia do startów w trialach oraz zmagania zawodników o tytuł Mistrza Mazowsza w 3 klasach wyszkolenia.
 
Pasienie przy pomocy psa pasterskiego to zgarnianie przez psa pasącego się stada zwierząt gospodarskich, zatrzymywanie go i przyprowadzanie do przewodnika, pomoc przy rozdzieleniu czy też schwytaniu konkretnej sztuki.
Aby móc selekcjonować zwierzęta odpowiednie do tej pracy zaczęto organizować zawody – tak zwane triale. Z czasem zaczęto traktować pasterstwo jako sport a psy przeważnie nie pracują już na farmach a trenują na małych stadach (głównie owiec).
 
Zawody odbędą się w ekologicznym gospodarstwie Pastuszkowo, w okolicach Płocka, położonym na skraju lasu, wśród łąk. To atrakcyjne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny i jej czworonożnych przyjaciół. www.pastuszkowo.pl
 

 

Mistrzostwa Mazowsza w Wypasaniu Owiec
FITMIN HERDING CHALLENGE 2011
 
termin: 23-24.07.2011
sędzia: Marion Fuchs (Austria)
organizator: ZKwP o/Warszawa, gospodarstwo "Pastuszkowo"
miejsce: gospodarstwo "Pastuszkowo", Jesionka 10 gm. Szczawin Kościelny
 
plan imprezy:
sobota 23.07
– próby instynktu pasterskiego PIP
– testy pracy HWT
niedziela 24.07
– zawody pasterskie Trial
Array