Nadia z misją leczenia


6 lutego w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie (powiat drawski) ruszył program felinoterapii.

Koty w internacie mają się pojawiać regularnie, wspierając terapię młodych podopiecznych placówki. Zwierzęta są specjalnie przygotowane do tego rodzaju terapii, posiadają wymagane szczepienia, ważne książeczki zdrowia i są systematycznie badane przez lekarza weterynarii.

Pierwszym kotem, który odwiedził placówkę, była kotka Nadia – podaje strona Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie.

Coraz powszechniejsza jest wiedza o dobroczynnym wpływie obecności kota na zdrowie człowieka, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Głaskanie mruczków działa uspokajająco i antydepresyjnie, pomaga wyciszyć osoby nerwowe i poprawić nastrój osobom smutnym i chorym na depresję. Dzieci, które przebywają w towarzystwie kota uczą się otwartości, cierpliwości, odpowiedzialności za żywe stworzenie. Kontakt ze zwierzęciem wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny dziecka, a także ułatwia komunikowanie się z innymi ludźmi.

Kot mrucząc wytwarza infradźwięki – stałe wibracje o częstotliwości między 25 a 125 Hz, zgodne z częstotliwością wibracji ciała człowieka,  wspomagają one regenerację kości, ścięgien, wiązadeł i mięśni, przynoszą ulgę w bólu, łagodzą stres oraz pobudzają zmysły.

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments