Najbardziej przyjazna kotom firma na świecie


Praca cię stresuje? Pogłaszcz kota! I to w pracy, bezkarnie.

Niestety, możliwe jest to w nielicznych miejscach zatrudnienia. Jednym z nich jest Ferray Corporation, firma informatyczna z Tokio.

Japończycy kochają koty i mają na ich punkcie istnego bzika. Ale żeby firma adoptowała kota? I to nie jednego, ale od razu dziewięć?

Całą kocią akcję zapoczątkowało szefostwo. Jak się okazało, pomysł bardzo się spodobał pracownikom. Przygarnięte koty mieszkają w biurze. Kręcą się między pracującymi ludźmi i odstresowują. Gdziekolwiek pojawi się mruczek, robi się przyjaźniej i spokojniej. Nawet gdy zrzuci coś z biurka, przebiegnie po klawiaturze, zamykając nagle komputer – kotu wszystko się wybacza.

Kot w japońskiej firmie
AFPBB News shows a cat at an IT office in Tokyo

To nie wszystko. Jeśli któremuś z pracowników bardzo tęskno za własnym mruczkiem i niechętnie się z nim rozstaje, może go także zabrać do biura. Ferray Corporation nie ma nic przeciwko przyprowadzaniu pupili do pracy.

A na koniec wisienka na torcie – każdy pracownik, który adoptuje bezdomnego kota, może liczyć na 42 dolary miesięcznego dodatku do pensji. Na stałe. Warunek: kwota ta musi być wydatkowana na potrzeby kota.

Jak żyje się kotom w biurze? Sami zobaczcie:

Czy taka sytuacja byłaby możliwa w Polsce? Być może – gdyby szefowa była zagorzałą miłośniczką kotów…

źródło: littlemeows; ferray.co.jp

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments