Najlepsze gry o kotach dla każdego. Na pewno je pokochasz!

fot. Shutterstock

Kochasz koty i gry planszowe lub karciane? Czemu by tego nie połączyć? Oto najlepsze gry dla kociarzy, które musisz wypróbować!

Długie zimowe wieczory to idealna okazja, by przeczytać książkę, obejrzeć film czy wspólnie z najbliższymi zagrać w grę. I to nie byle jaką, a o tematyce kociej! Przygotowaliśmy dla was zestawienie najciekawszych pięciu gier, zarówno dla młodszych, jak i tych starszych. Dzięki nim nie tylko będziecie mogli się świetnie bawić, ale też sprawdzicie, kto wśród waszego grona jest prawdziwym kociarzem. Oto gry planszowe i karciane dla kociarzy. Jesteśmy przekonani, że spodobają się nie tylko miłośnikom kotów!

1. Najlepsza gra o kotach

Jeśli chodzi o gry dla kociarzy, obok tej nie można przejść obojętnie. Dzięki „Najlepszej grze o kotach” gracze będą mogli trafić do klubu elitarnych kocich miłośników, takich jak Maria Antonina czy Ernest Hemingway. Gracze na zmianę dobierają karty. Ich zadaniem jest zdobycie kocich zabawek, przysmaków, ubranek, kocimiętki i oczywiście przyjaciół. Ale tak jak w przypadku prawdziwych kotów, nie każdy zje to, co ty mu zaserwujesz – mruczki mają bowiem konkretne upodobania. Na przykład Churchill zje 3 kurczaki, a Puszysław 2 tuńczyki i jedno mleko.

Pamiętaj też o przybłędach, którymi możesz się zaopiekować, zdobywając 2 karty zaginionego kota – one również muszą zostać nakarmione. Jeśli spośród wszystkich graczy posiadasz najwięcej niewykorzystanych przysmaków, tracisz 2 punkty. Gracz z największą liczbą punktów (po zsumowaniu punktów ze wszystkich kart kotów, przybłęd, ubranek, kocimiętki, zabawek oraz żetonów) wygrywa rozgrywkę i udowadnia pozostałym, że jest największym kociarzem!

 • Zawartość pudełka: 102 karty do gry, 60 żetonów przysmaków, 13 kart przybłęd, 6 żetonów punktów zwycięstwa, znacznik kota, notes do liczenia punktów i instrukcja
 • Gra jest przeznaczona dla: 2-4 graczy, wiek 8+
 • Czas gry: 30 minut

2. Eksplodujące kotki

Najbardziej wybuchowa gra na kocim rynku! To istny fenomen nie tylko wśród fanów mruczków. „Eksplodujące kotki” są obecnie jedną z najpopularniejszych gier o kotach. Gra idealnie nadaje się na spotkania z przyjaciółmi. Niektórym osobom „Eksplodujące kotki” mogą kojarzyć się z UNO, jednak ta gra jest zdecydowanie bardziej emocjonująca i intensywna. Tak opisuje ją producent: „Eksplodujące kotki to napędzana kociakami odmiana rosyjskiej ruletki”. Cóż, ma rację!

Cel tej gry dla kociarzy jest prosty: nie wybuchaj! Ten, kto jest ostatni na polu gry, ten wygrywa. Jak już możecie się domyśleć, jest to gra karciana, w której znajdują się rozmaite obrazki. Gracze na zmianę dobierają karty, dopóki jakiś nieszczęśnik nie wyciągnie wybuchającego kotka i nie przegra. W talii kart znajdują się również karty rozbrojenia (najważniejsze karty w grze), które chronią cię przed eksplozją.

 • Zawartość pudełka: 56 kart i instrukcja
 • Gra jest przeznaczona dla: 2-5 graczy, wiek 12+
 • Czas gry: 15 minut

3. Calico

Ta kafelkowa gra nawet wymagającemu graczowi dostarczy rozrywki na wysokim poziomie. W „Calico” gracze rywalizują o stworzenie najbardziej przytulnej kołderki dla swoich kotów. W tym celu należy zbierać kafelki, które przedstawiają skrawki materiału w różnych kolorach i wzorach. Nie możesz zapomnieć, że w tym wszystkim chodzi o „uszycie” takiej kołderki, która przyciągnie uwagę najbardziej przytulnych kotów. Każda rozgrywka dostarcza nowych wrażeń.

Zwycięzcą zostaje gracz, który zdobędzie największą liczbę punktów za kafelki projektów oraz koty i guziki. W „Calico” można zagrać w wersję dla początkujących, rodzinną czy solową.

 • Zawartość pudełka: 4 dwustronne plansze graczy, 145 kafelków, 132 żetony, płócienny woreczek, notes do zapisywania punktów i instrukcja
 • Gra jest przeznaczona dla: 1-4 graczy, wiek 13+
 • Czas gry: 30-45 minut

4. Kotobirynt

„Kotobirynt” to przyjemna gra dla kociarzy, w której trzeba trochę pokombinować i przewidywać ruchy przeciwników. Gra zawiera 15 zagubionych kotów. Na każdym z nich są punkty. Natomiast z 16 kart kanałów należy ułożyć kwadrat o wymiarach 4×4. Celem gracza jest doprowadzenie kotów przez rynny do opiekunów.

Wygrywa ten, kto zdobędzie największą liczbę punktów poprzez znalezienie domu dla biednych, zagubionych kotków.

 • Zawartość pudełka: 26 kart kanałów, 15 kart kotów, 2 karty opiekunów i instrukcja
 • Gra jest przeznaczona dla: 1-4 graczy, wiek 6+
 • Czas gry: 15 minut

5. Cat Stax

Każdy kociarz wie, że koty są elastyczne – nie tylko wciskają się w za ciasne przestrzenie, ale też i dopasowują się do nich kształtem. „Cat Stax” to jednoosobowa gra, która wielu ludziom może kojarzyć się z Tetris. Jeśli wolisz grać sam lub tylko w towarzystwie kota, to ta kocia łamigłówka jest dla ciebie. Z pewnością zapewni ci niebanalną i intelektualną rozrywkę. W końcu jak ćwiczyć umysł, to tylko z kotami! Łamigłówki nadają się zarówno dla tych młodszych, jak i dorosłych. Dostępne są cztery poziomy trudności: początkujący, zaawansowany, ekspert oraz mistrz.

Zasady tej gry dla kociarzy można zamknąć w trzech krokach: wybierz układankę, przygotuj koty o różnych kształtach i rozmiarach, a na koniec wypełnij przestrzeń w taki sposób, aby zmieściły się na niej wszystkie koty. Każda karta pokazuje jedną łamigłówkę, na której masz do wypełnienia przestrzeń i pokazane koty, które należy w tym celu użyć. Zakryj nimi siatkę tak, aby nic nie wystawało poza nią – ani uszko, ani ogon, ani nawet łapka.

 • Zawartość pudełka: 44 układanki, 44 rozwiązania, 12 kotów, pudełko na koty i instrukcja
 • Gra jest przeznaczona dla: 1 gracza, wiek 7+
 • Czas gry: 15 minut

Które z powyższych gier są wam znane? A może znacie jeszcze inne ciekawe gry dla kociarzy? Koniecznie napiszcie o nich w komentarzach!

źródło: opisy powstały na podstawie opisów producentów gier: www.rebel.pl, foxgames.pl

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments