Nazywają ją „kocią Kim Kardashian” – dlaczego jest taka sławna?


Ta piękna kotka działa na rzecz zwierząt - jest prawdziwą ambasadorką kocich spraw!

To prawdziwa historia o Kopciuszku. Jak to się stało, że zwyczajna kotka stała się światową rekordzistką? Do niedawna nikt nie dbał o jej los. Dziś mówią o niej, że to najpiękniejsza kotka świata, a jej popularność porównują do sławy Kim Kardashian.

Imperium Nali

Ta kotka zaczęła swoje życie w schronisku. Długo czekała na kochający dom. To marzenie na szczęście się ziściło. Nala doczekała się w końcu swoich dwóch opiekunek: Varisiri Pookie Methachittiphan i Shannon Ellis. Lecz to nie wszystko. Niespodziewanie zdobyła także wielką sławę i tytuł: „Guinness World Records – najpopularniejszy kot na Instagramie”. Od czasu znalezienia rodziny zbudowała prawdziwe imperium. Ma nawet własną linię karm dla kotów. Nala została niedawno uznana również przez Business Insider za „najpopularniejszego kota na IG” i obecnie jest nominowana do nagrody People’s Choice Award.

View this post on Instagram

Join me; it's beautiful down here! @stainmaster PetProtect™ luxury vinyl flooring was designed specifically for pets like me. It’s durable, easy to maintain and 100% waterproof! You can choose from a wide variety of styles designed to compliment any decor and I love it! #petprotect#stainmaster

A post shared by Nala Cat ™ (@nala_cat) on

Miłość od pierwszego wejrzenia

W dniu, w którym Nala poznała jedną ze swoich opiekunek, ta wcale nie miała zamiaru adoptować kota. Jednak między nią a szarą koteczką zamkniętą w metalowej klatce coś zaiskrzyło.

Nie mogłam oprzeć się jej niebieskim oczom. Gdy wzięłam ją na ręce, wiedziałam, że jesteśmy sobie przeznaczone – mówi Methachittiphan

Narodziny gwiazdy

Nikt nie spodziewał się, że Nalę czeka taki sukces! W 2012 roku kocie opiekunki założyły pupilce konto na Instagramie, by dzielić się jej zdjęciami z rodziną i przyjaciółmi mieszkającymi w Tajlandii. Nie sądziły, że ktoś poza tą wąską grupą zainteresuje się kotką. Tymczasem jej konto wciąż zyskiwało tysiące nowych obserwujących. Przytłoczone rosnącą popularnością swojego zwierzaka kobiety zaczęły zdawać sobie sprawę, że mają w domu naprawdę wyjątkowego kota. A sława Nali wciąż rosła…

Do Nali zaczęli zwracać się producenci z propozycjami reklamowania ich towarów. A to był dopiero początek jej wpływowej roli na świecie.

Rodzina Nali

Nala mieszka wraz z innymi adoptowanymi kotami. W skład zwierzęcego klanu wchodzi pięć innych kociąt i jedno szczenię. Członkowie rodziny to: Stelle – kotka krówka, Steave – przystojny pingwinek, Spencer – piesek kradnący serca, Coffee – wyrwana z rąk choroby, Little Baby Loon – koci łakomczuszek i Apollo – najmłodszy członek stadka. Każde ze zwierzaków ma swoje konto w mediach społecznościowych i liczne grono fanów. Choć nie tak liczne, jak sama kocia Kim Kardashian.

Najpiękniejsza kotka jest pracowita

Obecnie konto Nali obserwują ponad 4 miliony internautów. Kotka ma wiele zajęć – jest prawdziwym przedsiębiorcą. Po latach pracy z różnymi markami karm, postanowiła założyć swoją własną – „Love, Nala”. Przy tym wszystkim Nala niestrudzenie działa również na rzecz promowania adopcji i ratowania zwierząt domowych, a także kastrowania ich i wprowadzenia zakazu pozbawiania kotów pazurów.

To wspaniałe, że zarówno opiekunowie, jak i przepiękna kotka tak prężnie działają na rzecz promowania praw zwierząt i zwiększania ich dobrobytu. Gdyby każdy celebryta wykorzystywał swoją sławę w tak pozytywny sposób, świat z pewnością byłby lepszy.

Źródło: https://www.rd.com  | zdjęcia: Instagram.com/Nala_Cat

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments