Niezwykła przyjaźń


Lew Leo, tygrys Shere Khan i niedźwiedź Baloo od ośmiu lat stanowią trójkę nierozłącznych przyjaciół. Zobaczyć ich można w ogrodzie zoologicznym Noah's Ark (Arka Noego) w Lacoust Grove w Stanach Zjednoczonych.

Lew Leo, tygrys Shere Khan i niedźwiedź Baloo od ośmiu lat stanowią trójkę nierozłącznych przyjaciół. Zobaczyć ich można w ogrodzie zoologicznym Noah’s Ark (Arka Noego) w Lacoust Grove w Stanach Zjednoczonych.

Zwierzaki zostały odbite osiem lat temu podczas akcji policji przeciwko gangowi narkotykowemu z Atlanty (stan Georgia) – były symbolem statusu bosów narkotykowych. Gdy trafiły do zoo, postanowiono, że zamieszkają razem. – Mogliśmy je rozdzielić, ale skoro przybyły do nas jako pewien rodzaj rodziny, zdecydowaliśmy się tego nie robić – mówi Diane Smith, zastępca dyrektora zoo Arka Noego.

Ostatnio dla zwierząt wybudowano  specjalny wybieg, gdzie odwiedzający zoo mogą zobaczyć zwierzęta razem. Leo,  Shere Khan i Baloo razem się bawią, śpią i jedzą. Wybieg kosztował 15 tysięcy  dolarów i spełnia wszelkie potrzeby lokatorów. Domek (zbudowany na palach) jest  niezwykle solidny. Baloo, ważący 450 kg, Shere Khana i Leo ważący po 158 kg  każdy, mogą w nim spać spokojnie.
 

Array