Nowe życie dla laboratoryjnych psów i kotów


W Nowym Jorku nie wolno już usypiać zwierząt, używanych w laboratoriach badawczych. Właśnie weszło w życie nowe prawo, na mocy którego wszystkie zwierzęta po zakończeniu testów mają być oddawane do adopcji - donosi The Huffington Post.

W Nowym Jorku nie wolno już usypiać zwierząt, używanych w laboratoriach badawczych. Właśnie weszło w życie nowe prawo, na mocy którego wszystkie zwierzęta po zakończeniu testów mają być oddawane do adopcji – donosi The Huffington Post.

Oznacza to szansę na życie – lepsze życie, dla wielu czworonogów z całego stanu Nowy Jork. Niestety nie dla wszystkich, ale tylko kotów i psów ze stanowych laboratoriów. Nie obejmuje też szczurów, myszy, królików i innych gatunków zwierząt, a wyłącznie psy i koty.

„Koty i psy są jak członkowie rodzin dla wielu Nowojorczyków, i to (nowe) prawo ma umożliwić wzrost liczby adoptowanych zwierząt. Prawo czynimy bardziej humanitarnym, ludzkim. ” – mówi Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork w swoim wystąpieniu.

O tym, czy zwierzę faktycznie trafi do nowego kochającego domu, zdecyduje licencjonowany lekarz weterynarii po dokładnym badaniu czworonoga. Jeśli zwierzak dostanie pozytywną opinię, musi być oddane do adopcji, czy to za pośrednictwem schronisk czy fundacji.
Wcześniej wszystkie zwierzęta laboratoryjne usypiano po zakończeniu badań.
To dobry krok w stronę całkowitej rezygnacji ze zwierząt w laboratoriach

Nowy Jork jest piątym stanem, który wprowadził takie prawo w życie. Wcześniej zrobiły to Minnesota, Kalifornia, Connecticut i Nevada. Prace legislacyjne nad ustawą trwają też w Illianois.

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments