Nowy najniższy kot świata


Na imię ma Cye. Jest Kanadyjczykiem. Liczy 3 lata i jest rasy munchkin. Właśnie trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najniższy kot świata. Mierzy zaledwie 13,6cm. Jest niższy od poprzedniego rekordzisty, kotki Fizz Girl rasy munchkin o 2,2cm.

Na imię ma Cye. Jest Kanadyjczykiem. Liczy 3 lata i jest rasy munchkin. Właśnie trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najniższy kot świata. Od podłoża do barków mierzy zaledwie 13,6cm. Jest niższy od poprzedniego rekordzisty, kotki Fizz Girl rasy munchkin o 2,2cm.

Cye należy do 25-letniej Sary Langille, zajmującej się hodowlą munchkinów od 5 lat. Do zgłoszenia kota do Księgi zainspirowałł Sarę znajomy. Jednak jak sama mówi, nie było jej celem wyhodowanie kociego rekordzisty. Hoduje „kocie jamniki”, ponieważ je lubi.

Cye został zbadany i zmierzony przez trzech niezależnych lekarzy weterynarii za pomocą specjalnych narzędzi.
Munchkiny to rasa bardzo zróżnicowana jeśli chodzi o umaszczenie, kolor oczu, długość futra, ale łączy je jedno – znaczne skrócenie kończyn, będące efektem mutacji.
Cye jest kotem zdrowym i bardzo aktywnym, potrafi skakać na wysokość 8 stóp. Dla swojego bezpieczeństwa nie wychodzi z domu.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments