O kocie, który uratował psa przed atakiem innego psa


W Ohio w Stanach pewien pies zawdzięcza swoje życie... kotu. Izzy, mieszaniec terriera zostal zaatakowany przez o wiele większego psa od siebie. Obcy pies złapał Izzy'ego w zęby, raniąc dotkliwie jego brzuch. Z opresji wybawił terriera kot.


W Ohio w Stanach pewien pies zawdzięcza swoje życie… kotu. Izzy, mieszaniec terriera zostal zaatakowany przez o wiele większego psa od siebie. Obcy pies złapał Izzy’ego w zęby, raniąc dotkliwie jego brzuch. Z opresji wybawił terriera Sammy, pręgowany kot należący do tych samych właścicieli co Izzy. Sammy przybiegł na ratunek, puszył się i syczał, starając się rozproszyć uwagę dużego psa. Pies wypuścił Izzy’ego z pyska i pobiegł za kotem. Nie miał szans, gonitwa zakończyła się ucieczką kota na drzewo. To wystarczyło, by opiekunowie zajęli się Izzy’im. Odniósł poważne rany, ale powinien wrócić do zdrowia.
Co ciekawe, zazwyczaj Izzy ganiał Sammy’ego i wydawało się, że nie darzą się szczególną sympatią. A jednak. Kto się czubi, ten się lubi – tak też może wyglądać przyjaźń psio-kocia, ujawniająca się w chwili próby.
 

Array