Obalamy mity czyli słów kilka o kocich skórkach


"Skórki z kotów są dobre na reumatyzm i zalecane przez lekarzy." BZDURA!!! Taka bajka jak ta, że róg nosorożca pomaga na impotencję a smalec z psów na różne choroby. Wierutne kłamstwa, mające na celu tylko i wyłącznie zarobek handlarzy!

"Skórki z kotów są dobre na reumatyzm i zalecane przez lekarzy." BZDURA!!! Taka bajka jak ta, że róg nosorożca pomaga na impotencję a smalec z psów na różne choroby. Wierutne kłamstwa, mające na celu tylko i wyłącznie zarobek handlarzy!!! Na dodatek jest to przestępstwo – w świetle prawa unijnego, a więc też polskiego – jest zakaz handlu skórami, futrem, smalcem czy innymi"cudami" wyrabianymi z psów i kotów. Zakaz – czyli ktokolwiek go naruszy, musi liczyć się z pociągnięciem do odpowiedzialności karnej.

Tu i ówdzie pojawiają się ogłoszenia – sprzedam pas z kota, idealny na bóle kręgosłupa. Ciekawe, bo nikt nigdy nie potwierdził takowych właściwości kociej skórki. A przykładanie futra z kota owszem pomaga – pod warunkiem, że w środku jest żywy kot. Temperatura ciała kota jest wyższa o jeden stopień niż ludzkiego, dotyk miłej ciepłej sierści, i mruczącej na dodatek – tak, to może działać.

A co robić z ogłoszeniami o kocich skórkach leczących reumatyzm? Zgłaszać do właścicieli serwisów i administratorów – powołując się na zakaz handlu skórami kotów i psów w Unii Europejskiej.

 

Array