W Szczecinie pojawią się ocieplane kocie budki


Wspaniały gest ze strony fundacji! Na szczecińskie ulice zawitają ocieplane kocie budki, które staną się schronieniem dla bezdomnych mruczków.

Pracownicy Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości postanowili zbudować ocieplane kocie budki dla szczecińskich kotów. Od teraz wolno żyjące mruczki będą mogły schronić się w drewnianych domkach, wyizolowanych styropianem. Praktyczne, ale i estetycznie wykonane budki trafią na ulice miasta.

Na ratunek miejskim mruczkom

Ocieplane kocie budki zostały zbite z drewna przez pracowników fundacji podczas zajęć integracyjnych połączonych z merytorycznym szkoleniem, które odbyły się tuż przed sezonem jesiennym. Powstało aż 20 kolorowych domków.

Uznaliśmy, że to doskonała okazja, aby zrobić coś pożytecznego, a przy okazji świetnie się bawić – stwierdziła jedna z przedstawicielek Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Pracownicy PFP wyszli z tego rodzaju inicjatywą po to, by pomóc zwierzętom, które żyją na wolności w mieście.

Kocie budki przygotowaliśmy w ramach integracji pracowników, którzy bardzo pozytywnie zareagowali na ten pomysł. (…) Apelujemy do innych firm z regionu, aby działać w podobny sposób. Zbliża się zima, zwierzaki potrzebują naszego wsparcia, to świetny przykład na społeczną odpowiedzialność biznesu.

Nachodzi ciężki zimowy okres…

Wraz z nadejściem jesieni zbliża się najtrudniejszy okres dla wolno żyjących miejskich zwierząt. Spadająca temperatura nie ułatwia życia bezdomnym mruczkom, a ich futerko nie jest w stanie dać im takiej ilości ciepła, jakie otrzymałyby w pomieszczeniu. Właśnie dlatego tego rodzaju podarunek dla miejskich kotów jest czymś na wagę złota w obliczu nadchodzącej zimy. Większość domków fundacja przekazała Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami, i to ono wskaże, na które podwórka trafią korowe budki. Są to drewniane konstrukcje z otwieranym dachem, dodatkowo ocieplone styropianem i wyposażone w specjalne osłonki przy wejściu. Taka budka ochroni przed wiatrem i chociaż w pewnym stopniu ogrzeje kociego lokatora w potrzebie.

Bardzo dziękujemy za przekazanie. Zbliża się trudny czas dla zwierząt, ponieważ zimą zawsze jest więcej interwencji, a co za tym idzie również potrzeby zwierząt są większe. Taki prezent dla wolno żyjących kotów to świetna sprawa. Kocie domki są bardzo przydatne zimą, chronią koty przed chłodem. Ustawiamy je zwykle na podwórkach, na których znajdują się kocie siedliska – komentują przedstawiciele szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

fot. Materiały prasowe PFP

Designerskie kryjówki

Warto jeszcze wyraźnie podkreślić estetyczny walor owych domków. Są barwne i udekorowane w niebanalny sposób. Na pewno wprowadzą trochę koloru na podwórka, które już za kilka miesięcy pokryje biały puch.

Zapisz się do newslettera Koty.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

źródło: https://wszczecinie.pl/aktualnosci,zbite_z_drewna_i_ocieplone_styropianem_nowe_kocie_budki_trafia_na_szczecinskie_ulice,id-38996.html

Autor: Pola Bajera
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments