Kocia sierść a wybór odkurzacza. Jak wybrać najlepszy?

fot. pexels

Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez kota, co wcale nie oznacza, że musimy pogodzić się z obecnością jego sierści na każdym centymetrze kwadratowym naszego mieszkania.

Usuwanie kociej sierści potrafi uprzykrzyć życie, jednak przy pomocy odpowiedniego sprzętu możemy sobie to zadanie bardzo ułatwić. Mowa o zakupie odkurzacza, który poradzi sobie ze sprzątaniem włosów nawet w trudno dostępnych miejscach. Czym kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy!

Odkurzacz do kociej sierści – duża moc

Kocia sierść potrafi dosłownie wtopić się w strukturę dywanów, dlatego tak ciężko pozbyć się jej za pomocą odkurzaczów o słabym silniku. Wybierając odkurzacz z myślą o sprzątaniu zwierzęcej sierści warto wybrać urządzenie o mocy co najmniej 800W, co powinno wystarczyć do walki z uporczywi włosami. Posiadaczom domowych zwierzaków poleca się również odkurzacze o mocy silnika 1000W lub nieco większej, które są w stanie wessać kurz i sierść nie tylko z dywanów o długim włosiu, ale też spod mebli czy szczelin w kanapach.

Odkurzacz do sierści zwierząt – zwrotność i wydajność

Przy wyborze odkurzacza do kociej sierści nie bez znaczenia okazuje się powierzchnia mieszkania oraz jego układ. Na rynku znajdziemy zarówno tradycyjne odkurzacze z kablem, jak i odkurzacze bezprzewodowe. W przypadku tych pierwszych należy zwrócić uwagę na zasięg pracy, natomiast w odkurzaczach zasilanych akumulatorami – na maksymalną długość pracy urządzenia. Wielu właścicieli czworonogów decyduje się na pionowe odkurzacze bezprzewodowe, które pozwalają zachować pełną zwrotność i dostęp do wszystkich miejsc, gdzie dostaje się kocia sierść. Zaletą pionowych odkurzaczy często jest też obecność odłączanego odkurzacza ręcznego, który ułatwia sprzątanie mebli czy szafek.

Dobry odkurzacz do sierści – system filtracji

Na ten parametr szczególnie powinni zwrócić uwagę alergicy, dla których kocia sierść może być prawdziwym utrapieniem. Na rynku dostępne są odkurzacze z trzema rodzajami filtrów: mikrofiltr, filtr HEPA oraz filtr wodny, jednak to filtry HEPA wykazują się największą skutecznością w zatrzymywaniu wewnątrz kociej sierści, kurzu, a także bakterii i grzybów groźnych dla naszego zdrowia.

Najlepszy odkurzacz do sierści – wymienne końcówki

Planując zakup odkurzacza, który poradzi sobie nie tylko z codziennymi zanieczyszczeniami, ale też z kocią sierścią, warto bliżej przyjrzeć się odkurzaczom z wymiennymi szczotkami obrotowymi. Na rynku dostępne są modele odkurzaczy wyposażone zarówno w tradycyjne końcówki, ale dodatkowo również w elektroszczotki czy turboszczotki, które skutecznie wyczyszczą dywany z włosów i sierści zwierząt oraz poradzą sobie z trudnymi zabrudzeniami.


Artykuł sponsorowany

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments