Palmerstone – kot w służbie Jej Królewskiej Mości


Dwuletni czarno-biały kot imieniem Palmerston od środy stał się najmłodszym pracownikiem brytyjskiej służby zagranicznej. Zwierzę zostało adoptowane ze schroniska dla zwierząt w Battersea i oddelegowane do pełnienia obowiązków "Głównego Myszołapa".

Dwuletni czarno-biały kot imieniem Palmerston od środy stał się najmłodszym pracownikiem brytyjskiej służby zagranicznej. Zwierzę zostało adoptowane ze schroniska dla zwierząt w Battersea i oddelegowane do pełnienia obowiązków „Głównego Myszołapa”.

Brytyjski resort spraw zagranicznych opublikował biogram swojego nowego pracownika, kilka zdjęć profilowych, a także krótką informację o przyznaniu mu stanowiska „Głównego Myszołapa w służbie Jej Królewskiej Mości”. Kot ma też własny profil na Twitterze.

Palmerstone pokonał innych kandydatów na to stanowisko swoim wdziękiem, śmiałością, towarzyskim usposobieniem względem ludzi. Jak poradzi sobie z łapaniem gryzoni, czas pokaże. Zatrudnienie kota na państwowej posadzie miało jeszcze jeden cel – zachęcenie Brytyjczyków do adopcji zwierząt ze schronisk.

Skąd imię Palmerstone? Od lorda Palmerstona, premiera Wielkiej Brytanii w latach 1855-65.
 

fot. Twitter

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments