Czy to odwrócona wersja „Księgi dżungli”? Przekonaj się, kto wychowuje tę panterę!


Życie cały czas potrafi zaskakiwać. Są wśród nas ludzie, których determinacja i chęć niesienia pomocy, nawet tej wymagającej wyrzeczeń i pełnej wyzwań, niezmiennie inspirują.

Teraz Luna i Venza to nierozłączne przyjaciółki! Zwierzaki spędzają ze sobą każdą chwilę. Wspólnie się bawią, chodzą na spacery i poznają otaczający je świat. Mała pantera wychowana w domu uczy się od psa nie tylko codziennego, zwierzęcego życia, ale także mieszkania z ludźmi i przebywania w ich towarzystwie.

Czy to dobra decyzja?

Decyzja o odkupieniu Luny od zoo może wzbudzać wiele obaw i kontrowersji. Należy pamiętać, że mała nie miała szans na powrót do środowiska naturalnego. Może więc życie poza kratami zoo u boku odpowiedzialnego opiekuna to całkiem niezła alternatywa? Z drugiej strony, jest to zwierzę dzikie, którego zachowań nie da się przewidzieć w stu procentach… Jego opiekunka ma należyte doświadczenie, aby zajmować się takim zwierzęciem. Nie jest właściwie przypadkiem odosobnionym. Znane są przecież historie wielkich kotów żyjących przy człowieku. Nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o właściwość sytuacji Luny. Jesteśmy ciekawi waszego zdania na ten temat. Podzielcie się nim w komentarzu! A codzienne życie, jakie prowadzi pantera wychowana w domu, możesz obserwować na jej kanale YouTube!

Marzysz o pumie w swoim domu? To raczej kiepski pomysł, ale spójrz, jakie piękne mogą być czarne koty domowe! 5 najpiękniejszych czarnych ras kotów

źródło: Boredpanda | zdjęcie główne: Instagram

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments