Patrzcie pod nogi!

fot. istockphoto

Średnio 240 Amerykanów odwiedza codziennie punkty pomocy medycznej z powodu kontuzji spowodowanych przez domowych pupili - koty i psy. Najczęściej są to zwichnięcia, skręcenia i złamania.

Średnio 240 Amerykanów odwiedza codziennie punkty pomocy medycznej z powodu kontuzji spowodowanych przez domowych pupili – koty i psy. Najczęściej są to zwichnięcia, skręcenia i złamania.

Analizy przeprowadzone w Amerykańskim Centrum Kontroli Chorób i Zapobiegania im (U.S. Centers for Disease Control and Prevention) wskazują, że rocznie w Stanach Zjednoczonych blisko 87 tys. upadków swoich właścicieli powodują czworonogi. Największym zagrożeniem są małe psy i koty, o które ich opiekunowie się potykają. Jeśli chodzi o nieszczęśliwe wypadki spowodowane przez koty, jest to aż 66 proc. wszystkich zdarzeń (w wypadku psów 31 proc.). Dla porównania zaledwie 21 proc. kontuzji jest wynikiem gwałtownego pociągnięcia przez psa prowadzonego na smyczy. Co ciekawe do 9 proc. upadków dochodzi w wyniku nadepnięcia na psią miskę lub zabawkę.

Amerykańscy lekarze apelują do miłośników zwierząt (a my dołączamy do nich): uważajcie na siebie! W zmniejszeniu ryzyka wypadku na pewno pomoże odpowiednie wychowanie domowych zwierząt. (tj)

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments