Wciel się w członka kociego gangu i uratuj ludzkość!


Co okaże się trudniejsze? Rozwikłanie zagadki tajemniczego zniknięcia ludzkości, czy... samodzielne nakarmienie się? W tej grze możesz wcielić się w rolę kota i prowadzić pełne wyzwań kocie życie.

Peace Island to gra autorstwa Ericha Blumricha, który podczas jej tworzenia inspirował się własnymi kotami. Każdemu z dziewięciu kocich bohaterów nadał specyficzny charakter. Gracz może wcielić się w jednego z nich, by uratować ludzkość, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Tak zaczyna się gra na kocich zasadach!

Czy jest tu ktoś, kto nigdy nie rozmyślał nad tym, jak wspaniałe życie ma jego kot? Kiedy ty jesteś w pracy, on smacznie śpi. Miskę podstawiają mu pod sam pyszczek. Chodzi, gdzie mu się tylko podoba. Teraz już nie musisz mu zazdrościć. Teraz możesz przynajmniej do pewnego stopnia poczuć się jak on!

View this post on Instagram

Have some gorgeous skies from #PeaceIsland Every kitty loves to sunbathe? #peaceislandgame #cats #indiedev

A post shared by Official Peace Island (@peaceislandgame) on

Peace Island – na czym polega gra?

Peace Island to połączenie gry fabularnej, zagadkowej i science-fiction. Pewnego dnia dziewięć kotów budzi się i spostrzega, że z wyspy, na której żyją, zniknęli wszyscy ludzie – w tym ich opiekunowie. Od tej pory koty same muszą zadbać o swój los – dogadać się, zdobyć jedzenie. Ich zindywidualizowane charaktery i różnorodne pakiety umiejętności mogą pomóc we wspólnym rozwiązaniu zagadki zniknięcia ludzi, ale mogą też w tym przeszkodzić. Jak się czujesz z myślą, że losy ludzi zależą teraz od kaprysów i humorów dziewięciu mruczków?

Gracz ma możliwość eksplorowania wirtualnego świata pod postacią kota. Kocie wędrówki urozmaica atrakcyjna, bogata w szczegóły grafika. Ciekawe zadania, pełna dowolność i wciągająca fabuła mogą dać kilka ładnych godzin dobrej zabawy przed ekranem. Ale uwaga! Pamiętajmy o naszych własnych kotach – to im należy się najwięcej uwagi 🙂

Powstanie gry

Twórca gry, Erich Blumrich rozpoczął zbiórkę na KickStarterze, by uzyskać środki potrzebne do wyprodukowania gry. Ma być ona dostosowana do systemów Mac, PC i VR. Zbiórkę wsparło na razie 345 osób. Udało się zgromadzić ponad 13 000 $, ale to wciąż za mało, by sfinalizować produkcję.

Czy gra Cat Island rzeczywiście się ukaże? Na chwilę obecną można wypróbować jej wersję demo na KickStarterze.

Chcielibyście zagrać w taką grę? Czekamy na komentarze!

Zdjęcia: instagram.com | Źródło: boredpanda.com

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments