Hipnotyzujące kocie oczy – te mruczki biją na głowę kota ze „Shreka”!


Oczy to dla kota wielki skarb - w końcu to za sprawą obezwładniającego spojrzenia człowiek nie potrafi im niczego odmówić!

Kocie oczy fascynują ludzi od wieków. Na przestrzeni wieków upatrywano w nich czarcich mocy, ale z drugiej strony dostrzegano także odzwierciedlenie boskości. Kocie oczy bez wątpienia są tajemnicze. Są też piękne i hipnotyzujące, jednym słowem – magiczne. Prawdopodobnie to dzięki nim koty zawsze dostają to, czego chcą! Specjalnie dla was wybraliśmy 11 mniej lub bardziej znanych kotów, które mogą się poszczycić obezwładniającymi spojrzeniami. Sprawdźcie i przekonajcie się sami, które piękne kocie oczy są najbardziej niezwykłe!

1. Piękne kocie oczy – Smoothie Cat

Oto Smoothie Cat – kotka, która cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych. Mówi się, że to jeden z najpiękniejszych kotów w internecie. No cóż, jej 1,5 miliona obserwujących na Instagramie może zawstydzić niejedną ludzką gwiazdę. Nie ma się jednak co dziwić takiej popularności. Smoothie urzeka nie tylko osobowością, ale także urodą. A jej zielone oczy są po prostu hipnotyzujące.

smoothie cat
fot. Instagram/smoothiethecat

2. Coby the Cat

Naszą kolejną gwiazdą jest Coby. Zachwycająca galeria tego kota musi urzec każdego człowieka, który jest choć trochę wrażliwy na piękno. Jednak na każdym ujęciu zwierzaka główną rolę bez wątpienia grają jego… oczy. Trudno odmówić im wyjątkowej urody. Ponoć motto tego kociaka to: „Wszystko jest w mych oczach”. Co ciekawe, kształt jego oczu inspiruje kobiety, które dostrzegają w nim idealny wzór tzw. „kociego oka” i próbują odtwarzać je za pomocą eyelinera.

coby th cat
fot. Instagram/cobythecat

3. Iriss i Abyss

Te kotki to ponoć najpiękniejsze bliźniaczki świata! No cóż… Chyba nie będziemy zaprzeczać. Niestety, ten typ kociej urody często jest okupiony problemami ze słuchem. Głuchota często pojawia się u białych kotów, które mają niebieskie oczy. Gdy problemy ze słuchem występują w przypadku kotów o różnych kolorach ślepek, zwierzaki często nie słyszą tylko na jedno ucho – to, które znajduje się po stronie niebieskiego oka.

kolorowe oczy u kota
fot. Instagram/sis.twins

4. Beauty Sfinks

Czy są tu jacyś wielbiciele łysych kotów? Z pewnością tak! To w końcu bardzo przyjacielskie koty. A skąd bierze się niebieska barwa ich oczu? To proste – z małej ilości komórek barwnikowych w kociej tęczówce i dzięki grze światła, które się od niej odbija.

niebieskie oczy sfinksa
fot. Instagram/31victoria31

5. Princess Mya

Oczy rosyjskich kotów niebieskich przypominają jasnozielone klejnoty. To między innymi właśnie dzięki nim od wieków te zwierzęta uważa się za „amulety” przynoszące szczęście. Rasa otoczona jest aurą legend i tak też „ruski” się zachowują. Swoją wdzięcznością, tajemniczością oraz niebywałą urodą zaskarbiły sobie naprawdę wiele fanów, gdyż aktualnie w Polsce to jedna z najpopularniejszych kocich ras.

rosyjski kot niebieski
fot. Instagram/jamesandmya

6. Chapy

I znów niebieskie piękne kocie oczy. No cóż… błękitnookimi mruczkami zachwycamy się szczególnie. Ta cecha często jest pożądana u kotów rasowych, czasami jest nawet warunkiem, który tę rasę definiuje i określa. Na zdjęciu widzimy japońskiego bobtaila. Na szczęście możemy zachwycać się ślepkami w tym kolorze także u naszych kochanych dachowców.

niebieskie oczy u kota
fot. Instagram/chapy_cat

7. Venus

Ten kociak potrafi przyprawić o zawrót głowy. Nie dość, że ma dwie twarze, to jeszcze oczy różnego koloru! Przyczyny tego cudu natury nie są do końca zbadane. Venus jest najprawdopodobniej chimerą. Co to znaczy? Chimera to organizm, którego komórki zawierają dwa typy DNA, powstałe w wyniku złączenia się dwóch zarodków. To w pewnym sensie dwa koty w jednym ciele.

kot o dwóch twarzach
fot. Instagram/venustwofacecat

8. Mochi i Sumo

Szkockie foldy słyną z wyjątkowej urody. Znane są jednak głównie z oklapniętych uszu! Tymczasem ich oczy to także istny cud natury. Bracia Mochi i Sumo są tego doskonałym przykładem.

9. Izzy

W naszym zestawieniu „Piękne kocie oczy” nie mogłoby zabraknąć pingwinka – czyli czarno-białego kota. Tak umaszczone koty są ponoć najinteligentniejszymi wśród kotowatych! Przed wami Izzy z Holandii. Jej siostra Zoe znana jest w Internecie jako kot z serduszkiem na futerku.

czarno biały kot
fot. Instagram/izzyandthefluff

10. Suki Cat

Koty bengalskie to niezwykła rasa. Te domowe dzikuski rozkochały w sobie niejednego miłośnika kotów. Ich piękne kocie oczy dostosowują się do umaszczenia – mogą przybrać barwę zieloną, brązową, złotą, niebieskozieloną, bądź niebieską (przy odmianie śnieżnej).

oczy bengala
fot. Instagram/sukiicat

11. Lyo

A na „deser” naszego zestawienia – prawdziwa włoska piękność. Niektórzy twierdzą, że w jej oczach widać wszechświat (universe). Ach nie, przepraszam – raczej tuńczykowy wszechświat (tuniverse) 🙂 A wy co tam widzicie?

niebieskie oczy u kota
fot. Instagram/lyo.thecat

Ach, trudno oderwać wzrok od hipnotyzujących ślepek tych kotów. Tego typu rankingi można by tworzyć w nieskończoność. Jesteśmy jednak pewni, że największe piękności znajdują się w… waszych domach! Prawda? Mimo to dajcie znać w komentarzach, które zdjęcie wywarło na was największe wrażenie!

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments