Tissy – kotka, która uwielbia wodę


Kto powiedział, że koty nienawidzą wody? 5-letnia kotka Tissy nie tylko nie unika kąpieli, ale... regularnie pływa w basenie.

Większość kotów ma do wody raczej nieufny stosunek. O ile strumień z kranu bywa w ich oczach interesujący, tak ewentualna (zwykle przymusowa) kąpiel kończy się piekielną awanturą. Ten lęk przed zmoczeniem ma głębokie uzasadnienie (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ), ale nie wszystkie koty go doświadczają. Doskonałym przykładem jest Tissy – pływający kot z Pensylwanii.

Water Kitty, czyli pływający kot

Tissy to 5-letnia kotka rasy maine coon, która stała się popularna z powodu swojego niezwykłego zamiłowania do wody. Ta rudowłosa piękność z Pensylwanii uwielbia pływać – do tego stopnia, że przynajmniej raz w tygodniu korzysta z rodzinnego basenu…

Swimming like a Boss ???

Publiée par Water Kitty sur Samedi 8 septembre 2018

Jej opiekunowie przygarnęli ją, gdy była małym kociątkiem. Ojciec rodziny spotkał ją, gdy błąkała się po ruchliwym parkingu i zabrał ze sobą do domu. Przez kilka tygodni trzeba było karmić ją z butelki. Nikt wówczas nie podejrzewał, że z tego malucha wyrośnie tak niezwykła istota – pływający kot.

Jak to się zaczęło?

Nikt nie uczył Tissy pływania – kotka sama zainteresowała się wodą. Herrowie wspominają, że któregoś dnia ich roczna wówczas pupilka złapała przy basenie pluskwę wodną. Później zaczęła zanurzać w wodzie łapki, aż w końcu odkryła, że potrafi pływać. I to jeszcze jak! Bez wątpienia ma do tego talent – cokolwiek myślą o tym inni ludzie i… koty 😉

Wiele osób mówi, że to szaleństwo, ale ona po prostu uwielbia pływać – tłumaczy Sonny Herr, opiekun Tissy.

Z troski o jej bezpieczeństwo, opiekunowie Tissy sprawili jej specjalne, zrobione na zamówienie koło ratunkowe. Jennifer Herr tłumaczy, że zwykle zakładają je kotce gdy ta chce pływać w basenie dłużej niż kilkanaście minut. Nie chcą, by nadmiernie się forsowała. Oczywiście dodatkowo zawsze ktoś czuwa na brzegu.

Publiée par Water Kitty sur Samedi 8 septembre 2018

Kotka bardzo lubi dokazywać w towarzystwie 9-letniej Taylee – razem pływają, a później suszą się na ręcznikach. Tissy lubi też zwyczajne kąpiele w wannie – pod warunkiem, że woda jest dostatecznie ciepła. Jej pływacki talent można podziwiać na Facebooku, gdzie stała się znana pod pseudonimem Water Kitty.

Nie taka straszna woda…

…a przynajmniej – nie każdemu kotu. Maine coony należą do jednej z nielicznych ras, której przedstawiciele są skłonni do dobrowolnej nauki pływania. Najbardziej znane z tej umiejętności są oczywiście tureckie vany, ale od wody nie stronią też m.in. koty norweskie leśne i bengalskie. Także wśród dachowców trafiają się wodolubne mruczki, choć to zainteresowanie ogranicza się najczęściej do chlapania się wodą z kranu. Znacznie mniej jest kocich entuzjastów regularnych kąpieli np. w wannie.

Publiée par Water Kitty sur Dimanche 28 juillet 2019

Tym bardziej podziwiamy Tissy i talent pływacki. A czy wasze koty lubią wodę? Czy raczej unikają moczenia futra? Dajcie znać w komentarzach!

źródło: newsweek.com | zdjęcia: facebook.com/waterkitty

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments