Podróże z kotem bliskie i dalsze czyli o czym warto pamiętać

Zestaw Kocurro Dingo

Okres lata sprzyja częstszym wyjściom i wyjazdom. Opiekunowie kotów często chcą spędzać czas relaksu na dworze wraz ze swoimi mruczącymi pociechami. O czym warto pamiętać podczas podróży bliskich i dalszych?

Nie uszczęśliwiaj kota na siłę

Są takie mruczki, które uwielbiają wyjścia „na powietrze” i takie, które wpadają w panikę po opuszczeniu mieszkania. Jeśli w grę wchodzi to drugie – lepiej zostaw kota w domu, nie funduj mu traumy niechcianych spacerów. Ale jeśli kot czuje się na dworze jak ryba w wodzie?  Jak najbardziej możesz z nim wychodzić – pod nadzorem i np. w szelkach (niżej prezentujemy wybrane wzory z tegorocznej modnej kolekcji firmy Dingo).
Szelki przydają się też podczas podróży z kotem samochodem lub wyjść do lecznicy (opcjonalnie do transportera).

Niezbędnik kocich spacerów

  • Czip
    Obowiązkowo zaczipuj kota! I zadbaj, by numer czipu został zamieszczony wraz z Twoimi danymi w ogólnopolskiej bazie danych zwierząt czipowanych (najbardziej znana to safe-animal).
  • Szelki ze smyczką ew. obróżka z adresówką
    Szelki to nie tylko kontrola ruchu kota, to także wizualny znak dla innych – ten kot ma właściciela. Jeśli się zagubi, odpukać, łatwiej będzie go odnaleźć, podając oprócz zdjęcia kota, numer czipu oraz informację o szelkach.
  • Zdjęcie kota w domowym archiwum (przyda się, jeśli kot zaginie)

Kot bezpieczny na dworze – to kot, na którego mamy oko.

Puszczenie luzem – owszem, możliwe. Ze świadomością ryzyka – wystraszony kot może wpaść pod auto, zostać pogryziony lub uciec. Czy chcemy ryzykować?
Jakie szelki

Dopasowane do gabarytów naszego kota. Nie za ciasne, nie za luźne. Regulowane.
Wybór spory. Niżej prezentujemy kilka z nich.

 

SZELKI I SMYCZ DINGO – KOMPLET „KOCURRO”

DLA DUŻYCH KOTÓW

 

SMYCZ: 1,5 x 120cm

SZELKI: 1,5cm

To dla kocich grubasków i kotów słusznych gabarytów. Zestaw „Kocurro”  dostępny jest w pięciu modnych kolorach, a szelki można swobodnie regulować po to by dostosować je do naszego ulubieńca. Więcej na: www.dingo-shop.com.pl

 

Kolorystyka:

– czarna
– czerwona
– niebieska
– różowa
– zielona

 

Dostępne rozmiary:

Szyja: 1,5 x 22-35 cm Brzuch: 1,5 x 33-56 cm*

*”Szyja” jest to pasek wokół szyi, natomiast „Brzuch” jest to pasek przechodzący wokół obwodu.

 

Cena:  43,86 brutto

 

SZELKI I SMYCZ DINGO – KOMPLET „KICIO”

DLA MAŁYCH KOTÓW

 

Komplet szelek oraz smyczy „Kicio” przeznaczony jest w szczególności dla małych kotów. Dostępny w czterech modnych kolorach, a szelki można swobodnie regulować, po to by dostosować je do naszego ulubieńca. Więcej na: www.dingo-shop.com.pl

Kolorystyka:

– czarna
– czerwona
– niebieska
– różowa

 

Dostępne rozmiary:

„S”

Smycz:  1,0 x 120cm

Szelki z regulacją:

A: 1,0 x 15-23cm
B: 1,0 x 20-35cm

 

Cena: 45,53 brutto

 

OBROŻA GLAMOUR DLA KOTA

Kryształki nadal w modzie! Rzecz użyteczna i – ładna. Obroża dla kota z Linii „Glamour” ozdobiona jest kryształkami. Prducent gwarantuje wytrzymałość i długotrwałe użytkowanie dzięki najwyższej jakości materiałów. Więcej na: www.dingo-shop.com.pl

 

Kolorystyka:

– czarna
– czerwona
– niebieska
– różowa
– biała

 

Dostępne rozmiary:

10mm x 34cm

 

Cena: 17,84 brutto

 

 

Łącz pożyteczne z ładnym – Twój kot jest tego wart 🙂 A przede wszystkim – wart zapewnienia mu bezpieczeństwa w każdych warunkach.

Na koniec przypomnimy o jednej bardzo ważnej zasadzie – nigdy nie zostawiaj kota samego w aucie! Z otwartego ucieknie, w zamkniętym w letni upał bardzo szybko może dojść do udaru a nawet śmierci kota – temperatura wnętrza auta bardzo szybko rośnie! Jeśli planujesz latem wizytę z kotem u lekarza weterynarii, najlepiej nie łącz jej z zakupami w markecie. Ew. zapytaj w lecznicy o możliwość przetrzymania kota w lecznicy na czas Twoich zakupów.

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments