Pomóżmy kotom przetrwać zimę – apel Urzędu Miasta Łodzi


Na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi dzień przed wigilią pojawił się apel. "Wspierając inicjatywę łódzkich organizacji pozarządowych oraz licznego grona ich wolontariuszy zwracamy się do mieszkańców, zarządców i administratorów budynków z apelem.

 

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi dzień przed wigilią pojawił się apel.

"Wspierając inicjatywę łódzkich organizacji pozarządowych oraz licznego grona ich wolontariuszy zwracamy się do mieszkańców, zarządców i administratorów budynków z apelem o udzielenie pomocy wolno żyjącym kotom.

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę – w tych słowach zawiera się dorobek cywilizacji ludzkiej. W trudnym okresie zimowym uchylenie okienek piwnicznych będzie pomocą na wagę życia małych braci człowieka. Koty wolno żyjące nie są zwierzętami bezdomnymi, żyją obok nas skutecznie pomagając w naturalnym ograniczaniu populacji uciążliwych gryzoni. Dzięki konsekwentnej sterylizacji i kastracji tych zwierząt przestaje być problemem ich nadmierna ilość, nie ma więc potrzeby dodatkowego utrudniania warunków ich życia. Koty są Łodzi potrzebne. Bezpieczne schronienie przed zimnem i mrozem to pomoc jaka w wielu przypadkach wystarczy im do przetrwania okresu zimowego. Pozbawianie ich miejsc przebywania i schronienia jest niehumanitarne i sprzeczne z normami prawa.

Świąteczny, rodzinny i ciepły nastrój Świąt Bożego Narodzenia skłania do pomocy przede wszystkim ludziom, czego łodzianie dają liczne, dobre przykłady. Zatroszczymy się także wspólnie o zwierzęta, które właśnie w tym okresie wymagają naszego wsparcia. Pomóżmy kotom przetrwać zimę.(WOŚiR)

źródło: Urząd Miasta Łodzi

Array