Pozwani za obronę dziewczynki i jej kota


We wczorajszej Gazecie Krakowskiej pojawił się artykuł: "Ścigani bo pomogli 11 letniej dziewczynce". To o Fundacji Zmieńmy Świat z Tarnowa - będą odpowiadać przed sądem za pomoc dla Wiktorii.

We wczorajszej Gazecie Krakowskiej pojawił się artykuł: „Ścigani bo pomogli 11 letniej dziewczynce”.

To o Fundacji Zmieńmy Świat z Tarnowa – będą odpowiadać przed sądem za pomoc dla Wiktorii. Podstawą wszczęcia postępowania był donos o nielegalnej zbiórce na rzecz Wiktorii, a przeprowadzonej przez Fundację.
Cały artykuł pod linkiem poniżej, a dla przypomnienia zdjęcie Wiktorii z ukochaną kotką, którą to kotkę „nieznany sprawca” powiesił.

http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/download/gk-26-02-2013.pdf

 
 
Przypomnijmy.
 
 
Jakiś czas temu Wiktoria została pobita ratując maltretowanego kota z rąk nieletniego oprawcy. Kot nie przeżył. Metalowy pręt przetrącił mu kręgosłup. Wiktoria chciała kotka ratować i rzuciła się mu na pomoc. Oprawca swoją agresję przeniósł na Wiktorię. Uderzył ja metalowym prętem niedaleko głowy, cios trafił w ramię.
Sprawa została zgłoszona na Policję. 
Ten sam sprawca albo inni albo on z kolegami zabił kotkę Wiktorii. Kotkę powiesił na drzewie w miejscu tak, aby wszyscy widzieli. To manifestacja, chce wszystkim pokazać, że czuje się bezkarny.

Wszyscy byli poruszeni jej postawą i odwagą. Internauci postanowili ją wynagrodzić. Wiktoria dostała paczki z prezentami. Paczki zostały jej przekazane w czasie IV Edycji Akcji SZUKAM DOMU 1 Września 2012. Oto relacja filmowa z przekazania
http://www.youtube.com/watch?v=Vai7GLIoALE&feature=youtu.be

 
Dziewczynkę zgłoszono też do nagrody Zwykły Bohater.
„…w sprawie I (czyli znęcania się nad kotami w tym rejonie) znęcania się nad kotami w nieustalonym czasookresie do dnia 14 września 2012 w Tarnowie tj o czyn z art 35 ust.1 Ustawy z dnia 21.08.1997 o ochronie zwierząt na zasadzie art. 17 par pkt 1 kpk WOBEC BRAKU DANYCH DOSTATECZNIE UZASADNIAJĄCYCH PODEJRZENIE JEGO POPEŁNIENIA

    w sprawie II znęcania się nad kotem w dniu 14/15 wrzesnia 2012 w Tarnowie stanowiącego własność (tu podane nazwisko właściciela) tj o czyn z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21.08.1997 o ochronie zwierząt na zasadzie art. 17 par 1 pkt 2 kpk WOBEC ZNAMION CZYNU ZABRONIONEGO.

    POSTANOWIENIE O UMORZENIU DOCHODZENIA NIE WYMAGA UZASADNIENIA (art.325 par.1 kk)

 

 
„Ponownie publicznie oświadczam: nie zapomnę tej sprawy i nie pogodzę się z umorzeniem dochodzenia w sprawie uśmiercenia kotki Wiktorii” – oświadcza na Facebooku Krzysztof Giemza, prezes Fundacji Zmieńmy Świat.

Poniżej linki do dwóch poprzednich artykułów o Wiktorii i jej kocie.

 
Array