10 ludzkich zawodów, w których sprawdziłby się twój kot

fot. Shutterstock

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jakim zawodzie sprawdziłby się twój kot, gdyby z jakiegoś powodu postanowił zarabiać na życie?

My – miłośnicy kotów – nawet gdybyśmy nie chcieli pracować, to zwykle i tak… musimy. Choćby po to, aby zapewnić  mruczkom życie na najwyższym poziomie. Z pozoru wydaje się, że koty przez całe dnie się lenią i nie robią nic poza spaniem, jedzeniem czy bawieniem się. Cóż, częściowo musimy się z tym zgodzić. Ale tylko częściowo! W kotach drzemie bowiem ogromny potencjał. W sumie to dobrze, że koty nie zajmują się robieniem kariery, ponieważ jest mnóstwo prac, które mogłyby wykonywać lepiej od nas… A my? Zostalibyśmy zastąpieni w mgnieniu oka! Jaka praca dla kota byłaby idealna? Poniżej przedstawiamy 10 zawodów, w których koty spisałyby się lepiej niż ludzie 😉

1. Lekarz

Czy twój kot nie poprawia ci samopoczucia, gdy jesteś chory? No właśnie. Kocie przytulanki zawsze wydają się łagodzić nasz ból. W rzeczywistości, mruczenie domowych tygrysków powoduje wibracje z częstotliwością, która łagodzi stres, obniża ciśnienie krwi i uśmierza ból. Więcej o tym, ile chorób może wyleczyć kot, pisaliśmy TUTAJ.

Co więcej, koty nie leczą jedynie ludzi. Mruczek Russell po tym, jak został poważnie poparzony, przebywał w szpitalu Animal Emergency Hospital i Urgent Care Clinic w Raleigh w Północnej Karolinie. Mimo swojego stanu zdrowia odwiedzał wszystkich innych pacjentów, by dodać im otuchy i podzielić się swoim uzdrawiającym mruczeniem. Wędrował od pokoju do pokoju, by spędzać czas z psami, kotami, a nawet małym jelonkiem. Co tu więcej dodawać… Koty są po prostu naturalnymi uzdrowicielami.

View this post on Instagram

I’m judging you, always.

A post shared by Blade & Nitro Blake (@blade_the_black_cat) on

2. Sędzia

Nikt nie uraczy cię tak osadzający spojrzeniem, jak twój kot. Ten wzrok na każdy opiekun, który zapomniał uzupełnić na czas miski z jedzeniem. Prawda jest taka, że prawdopodobnie każdy przestępca bez wahania przyznałby się do swoich win i błagał o wybaczenie, byleby uniknąć tego kociego spojrzenia pełnego surowego osądu.

3. Dekorator wnętrz

Wymarzona praca dla kota? Bez wątpienia dekorator wnętrz! Koty mają doskonałe wyczucie stylu i nie boją się zademonstrować, że dana rzecz im się po prostu nie podoba (poprzez drapanie czy zrzucenie jej) i nie pasuje do mieszkania. Jeśli wazon z kwiatami w pokoju nie wpisuje się w zasady feng shui, twój mruczek może po prostu zdecydować, że lepiej będzie wyglądał na dywanie i… go zrzuci. Zasłony? Być może lepiej komponowałyby się z wystrojem, gdyby były trochę poszarpane. Prawdopodobnie nie do końca rozumiesz, co chce ci przekazać twój kot… A może po prostu nie doceniasz prawdziwej sztuki 😉

4. Ochroniarz

Kotom przypisuje się mniejsze zasługi za lojalną ochronę opiekunów niż psom. To niesprawiedliwe! Mruczki potrafią być niezwykle lojalne i opiekuńcze. Przykładem może być Opie, który własnym ciałem ochronił przed kulą niemowlaka. Koty cały czas bronią ludzi, których kochają. Co więcej, to one pierwsze dostrzegłyby laserowy celownik, gdyby pojawi się na twoim ciele i jak najszybciej powaliłyby cię na ziemię!

5. Tancerz

Czasami koty poruszają się w niewytłumaczalny sposób. Jednakże wina może leżeć po naszej stronie. Nie jesteśmy w stanie dobrze zinterpretować artystycznej ekspresji naszych mruczków. Nie każdy potrafi zrozumieć złożoność kocich ruchów. Być może mruczek próbuje przekonać cię, ze w niewłaściwy sposób napełniłeś mu miskę. Może cieszy się, że znalazł najlepsze miejsce na drzemkę lub dostrzega malutkiego robaczka, którego ty nie widzisz. Kocie ruchy są piękne i skomplikowane!

6. Opiekunka

Praca dla kota? Opiekunka dla dziecka! Mruczki potrafią zrobić niesamowite rzeczy, aby ich malutcy ludzie byli bezpieczni. Pewna kotka nie zawahała się, by stanąć w obronie dziecka, które zostało zaatakowane przez psa. Tara heroicznie ruszyła do walki z atakującym psem i go przegoniła. Czy wciąż masz wątpliwości co do tego, że koty idealnie sprawdzają się w roli opiekunów najmłodszych? Nawet gdy mruczki nie bronią ludzi przed atakami innych osób czy zwierząt, to często się do nich przytulają, otaczając ich opieką.

7. Ornitolog

Koty uwielbiają obserwować ptaki. Większość swojego dnia potrafią spędzić przy oknie i z zaciekawieniem wypatrywać ptaszków, a także wsłuchiwać się w ich śpiew. Śmiemy sądzić, że swoją wiedzą o ptakach mogłyby zawstydzić niejednego ornitologa. Kuszą je na różne sposoby, aby zachęcić pierzaste stworzenia, by się do nich zbliżyły i się z nimi zaprzyjaźniły. Oczywiście, nie możemy wykluczyć, że jednak bardziej byłyby zainteresowane polowaniem na nie, chociaż wolimy wierzyć, że jednak wolą je jedynie obserwować – a przecież pasja do pracy jest najważniejsza 😉

kot leży na książce
fot. Shutterstock

8. Pisarz

Koty bardzo często śpią na naszych książkach czy pracach domowych. To prawie tak, jakby chciały pochłonąć wszystkie nasze słowa. Znając ich kreatywność, jesteśmy przekonani, że gdyby tylko posługiwaliby się naszym językiem, wymyśliłyby świetne historie, a ich książki byłyby bestsellerami.

9. Menedżer IT

Każdy kociarz wie, że koty słyną z zamiłowania do… laptopów, więc ich kariera w świecie technologii jest czymś oczywistym. Naturalnie zajęłyby same kierownicze stanowiska i tylko rozdzielałyby zadania. Wszak częściej widzi się mruczka śpiącego na laptopie, niż takiego, który na nim pracuje.

ciekawski kot
fot. Shutterstock

10. Prywatny detektyw

Idealna praca dla kota? Prywatny detektyw! Nie jest tajemnicą, że koty lubią nas… szpiegować. Możesz nawet przyłapać je na szpiegowaniu siebie nawzajem, a także na obserwacji innych ludzi czy zwierząt. Ich spryt i czujność sprawiają, że są świetnymi detektywami – kociej uwadze nie umknie nawet najmniejszy szczegół. Nawet jeśli zwykle nie dzielą się swoimi odkryciami, to i tak są świetnymi szpiegami.

Praca dla kota…

Jesteśmy ciekawi, w jakiej innej pracy widziałbyś swojego kota. Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments