Mruczku, czy byłeś grzeczny? 5 pomysłów na świąteczny prezent dla kota!

fot. Shutterstock

Mruczek będzie zachwycony, zobaczysz!

Prezent dla kota na święta musi być wyjątkowy, jak dla każdego członka rodziny. Nie masz pojęcia, z czego mógłby ucieszyć się mruczek? Nie ma sprawy – oto kilka inspiracji!

Prezent dla kota na święta – jaki powinien być?

Gwiazdka to magiczny czas, który w tym roku będzie tym bardziej wyjątkowy, że ostatnie miesiące były dla wielu z nas bardzo, bardzo trudne. Teraz każda miła chwila, każdy uśmiech jest na wagę złota. A przecież nie można zapominać o uśmiechach tych najmniejszych spośród nas! Mruczki wytrzymują z nami w domu 24 godziny na dobę, nauczyły się (prawie) szanować naszą pracę i naukę zdalną, a przede wszystkim wspierają nas psychicznie w tym trudnym czasie. Chyba więc zasłużyły, by odwiedził je Mikołaj?!

Wybierając prezent dla kota, kieruj się przede wszystkim tymi dwiema zasadami: po pierwsze, dobra jakość, a po drugie… TO DLA KOTA! Tak, tak – wszelkie szczotki do sierści, maty pod miseczki itd. odpadają. To kot ma mieć frajdę ze swojego prezentu, nie kociarz. Często wpadamy w tę pułapkę, a nasze mruczki zostają z niczym. W tym roku nie popełniajmy tego błędu!

Pomysł nr 1. Fontanna na wodę

Fontanny na wodę dla kotów to stosunkowo nowy typ poidełek, które mają za zadanie zachęcić mruczka do picia wody. Zapytasz pewnie, w jaki sposób? Otóż imitują one wodę płynącą w naturze, dzięki czemu wzbudzają większe zainteresowanie kota. Nie od dziś wiadomo, że nasi podopieczni gustują w wodzie z doniczek, brudnych garnków czy prosto z kranu. Wszystko dlatego, że instynkt podpowiada im, że ta woda – a nie ta czysta ze sterylnej miseczki – jest bardziej naturalna, a więc w ich mniemaniu zdrowsza. Jeśli więc nie miałeś pomysłu na prezent dla kota na święta, to problem właśnie się rozwiązał. Chyba że masz już to cudo? Jeśli tak, koniecznie daj nam znać w komentarzu, jak się sprawuje!

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kocich preferencjach odnośnie do picia wody, zapraszamy TUTAJ.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kot Koty Brytyjskie i Marta (@cookie_heaven_britishcats)

Pomysł nr 2. Zabawki z matatabi

Już nie raz wspominaliśmy wam o tym cudzie natury! Zabawki z matatabi są zrobione z krzewu zwanego inaczej silver vine. Jego działanie jest bardzo zbliżone do kocimiętki, ale podatna na niego jest większa liczba kotów. To w pełni bezpieczna zabawka, która pozwoli twojemu mruczkowi na chwilę zapomnienia, relaksu i świetnej zabawy. Pamiętaj tylko, że nie należy za długo wystawiać kota na działanie matatabi. Więcej o produktach z tej rośliny możesz przeczytać TUTAJ.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Meowy Janes (@meowyjanes)

Pomysł nr 3. Leżak na grzejnik

Jeśli jesteś opiekunem zmarźlucha, leżak na grzejnik to idealny pomysł na prezent dla kota na święta! Nareszcie nie będzie musiał kombinować, żeby położyć się jak najbliżej ciepłego kaloryferka. Takie leżanki dostępne są niemal w każdym sklepie zoologicznym, więc nie powinno być problemu, by je znaleźć jeszcze przed Gwiazdką. A radość kota? Nieoceniona!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @cats_winnieandpenny

Aby zobaczyć kolejne pomysły na kocie prezenty gwiazdkowe, przejdź na następną stronę! Ho, ho, ho!

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments