Przed nami ostatnie weekendowe zbiórki – kliknij i pomóż zwierzętom przetrwać zimę


Trwa piąta edycja akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. W najbliższy weekend (25-27 stycznia) w wybranych sklepach Tesco* wolontariusze będą zbierać karmę, koce i inne dary, które trafią do schronisk z najbliższej okolicy.

 

Trwa piąta edycja akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. W najbliższy weekend (25-27 stycznia) w wybranych sklepach Tesco* wolontariusze będą zbierać karmę, koce i inne dary, które trafią do schronisk z najbliższej okolicy. Natomiast
w internecie nadal można głosować na schroniska, które otrzymają dodatkowe wsparcie finansowe. Akcję organizuje Tesco we współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt Animals.

„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” jest jedną z największych i najbardziej angażujących Polaków akcji na rzecz zwierząt. W tym roku organizujemy ją już po raz piąty. Dzięki naszym klientom przekazywana pomoc, z roku na rok, jest coraz większa. Los zwierząt nie jest im obojętny, o czym przekonujemy się w czasie każdej ze zbiórek.
– mówi  Łukasz Kędzior, koordynator akcji z ramienia Tesco Polska.

Kampanię „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” wspierają gwiazdy – dziennikarka Beata Sadowska oraz wokaliści Robert Gawliński i Łukasz Zagrobelny, którzy tydzień temu osobiście namawiali warszawiaków do pomagania schroniskom.

– W ostatnią sobotę podczas akcji w Tesco na Kabatach zebrano ponad 400 kg karmy! Oprócz tego poduszki, koce, miski, zabawki. Ale to nie koniec kwesty. W najbliższy weekend Polska ma szansę pokazać swoją hojność. Razem mamy wielką siłę! Zbierzmy jak najwięcej! Pomyślcie – śnieg, mróz, do tego samotność wśród innych porzuconych, gorzej chyba być nie może. Podarujcie trochę serca zwierzętom ze schronisk. – apeluje Robert Gawliński, ambasador akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.

Dodatkowo do 30 stycznia, co dziesiąta złotówka wydana na karmy marki własnej Tesco zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby 10 schronisk wybranych w internetowym głosowaniu. Głosy na schroniska można oddawać na oficjalnym profilu „Eksperci Tesco” na Facebook’u – www.facebook.com/Eksperci.Tesco. W głosowaniu biorą udział schroniska z całej Polski, rekomendowane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.

– Zima w tym roku wyjątkowo daje się we znaki. I kiedy za oknem śnieg, mróz, pomyślmy o bezbronnych, bezsilnych  i bezdomnych zwierzętach. Tak niewiele potrzeba, aby im pomóc. Wystarczy włączyć się do akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” i kupić jedną czy dwie puszki karmy dla psów czy kotów, co przecież nie kosztuje zbyt wiele. One w przeciwieństwie do nas nie poradzą sobie same z głodem i chłodem. Zachęcam wszystkich, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierzaków do włączenia się w akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, bo bez naszej pomocy tej zimy mogą nie przetrwać. –  dodał Łukasz Zagrobelny, ambasador akcji.

Patronami medialnymi akcji są portale Psy.pl, Koty.pl, Polki.pl, Afterparty.pl oraz Eksmagazyn.

Harmonogram akcji:
• 25-27 stycznia – drugi weekend zbiórek na rzecz schronisk w wybranych sklepach Tesco*;
• 30 stycznia – zakończenie głosowania;
• 1 luty – oficjalne ogłoszenie wyników akcji.

* lista sklepów oraz schronisk organizujących weekendowe zbiórki:

Lista sklepów Tesco i schronisk biorących udział w akcji

 

Organizatorem zbiórek są lokalne schroniska lub fundacje. Godziny w jakich odbywają się zbiórki są ustalane lokalnie i mogą być różne w zależności od lokalizacji. Informacji na ten temat udziela schronisko lub Punkt Obsługi Klienta w sklepie.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments