Przegląd tygodnia #8. Sprawdź, co cię ominęło

fot. Shutterstock

O czym pisaliśmy w minionym tygodniu? Chociażby o bohaterskim kocie, który uchronił domowników przed pożarem i o blefie w kocim wykonaniu. Ale to nie wszystko.

Obawiasz się, że w natłoku codziennych obowiązków między drapaniem kota za uchem a odpowiadaniem mu na miauki, umknął ci jakiś tekst? Spokojnie. Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie wszystkich tekstów z minionego tygodnia. A jest co czytać… Dlatego już nie zatrzymujemy i życzymy przyjemnej lektury.

Czy kot myśli, że buty to jego kuweta? Dlaczego, zamiast sikać do swojej toalety, załatwia się do naszych kapci?! Na pewno nie robi tego złośliwie! Co go do tego skłania?


Uwaga mieszkańcy Sopotu! Ktoś wyrzuca na ulice zatrute smaczki dla psów i kotów. Najbardziej zagrożone do tej pory miejsca to okolice Górnego Sopotu: ul. Wybickiego, ul. Kopernika, ul. Konopnickiej, Osiedle Mickiewicza.


W naturze żyją w samotności, a innym kotowatym zostawiają informacje zaklęte głównie w zapachach. Gdy jakaś kocia stopa wkroczy na zajęty już rewir – może być nieciekawie. Jak i dlaczego koty wzajemnie się oszukują?


Ten kot zasłużył na miano „najlepszego przyjaciela człowieka”. Gdyby nie on, jego opiekunowie prawdopodobnie nie zdążyliby uciec przed pożarem.


W Australii będzie obowiązywać godzina policyjna dla kotów. Po co? W celu ochrony rodzimych gatunków zwierząt.


Oto historia kota, który wchodził na Giewont. Skąd mruczek w ogóle się tam wziął?


Budka dla kotów wolno żyjących może im zimą uratować życie. A zrobienie jej jest prostsze niż się wydaje!


Kotka policjanta, który wraz ze swoją rodziną od wielu lat tworzy dom tymczasowy i stały dla potrzebujących kotów, poważnie zachorowała. „Zaczęło się od utraty apetytu, szybkiej utraty wagi, apatii. Jeśli ktoś może odmówić sobie kawy na mieście, wyjść na spacer zamiast do kina i wpłacić chociaż parę groszy, będziemy bardzo wdzięczni” – prosi żona policjanta.


Co mój kot myśli o moim psie? To skomplikowane… Jest kilka opcji: zagrożenie, przydatny towarzysz, niezrozumiała istota kosmiczna lub najlepszy kompan.


Osierocone kocięta – Cindirella i Kopciuszek – przebywają aktualnie w Schronisku Psie Pole. Maluchy z ciekawością poznają otaczający je świat. Czekają też na troskliwych opiekunów.

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Koty.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „Poznaj całą prawdę o kotach”

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments