Przemiana czyli krótkie opowiadanie Marci lat 12


Marcia jest dziewczynką. I kocha koty. Jej koty to koty rasowe - wraz z mamą prowadzą hodowlę kotów cornish rex Kicikicimiau*PL. Marcia kocha Artisto (o Artisto jeszcze będzie). I ma niewątpliwy talent literacki, czego próbka dalej.

 

Dedykowane mojej ślicznej korniszce, która jest naszym skarbem..

03.02.2009

PRZEMIANA

  Był wczesny ranek. Szłam ulicą, chciałam kupić sobie podopiecznych. Weszłam do sklepu. Było tam trochę ciemno i chłodno, jednak opatuliłam się ogonkiem i z zaciekawieniem rozglądałam się wokoło.
I wreszcie ją zobaczyłam. Siedziała w klatce, i kiedy nasze spojrzenia się zetknęły, wyszeptała: ”chcę być twoja, kup mnie i moich rodziców…”.

Łzy napłynęły mi do oczu- wezmę tę trójkę, powiedziałam.

Zataczając się pod ciężarem tych dziwnych stworzeń, przyniosłam je do domu..
Od tego czasu moje życie się zmieniło, z każdą chwilą czułam, ze nie umiem chodzić na dwóch łapach. Z czasem mój głos zmienił się w miauk i robiłam się malutka, malutka, choć kochana, przytulana, głaskana. A co najważniejsze coraz bardziej stawałam się  kotem…

 

Marcjanna Maryszewska, l. 12

Marcia jest dziewczynką. I kocha koty. Jej koty to koty rasowe – wraz z mamą prowadzą hodowlę kotów cornish rex Kicikicimiau*PL. Marcia kocha Artisto (o Artisto jeszcze będzie). I ma niewątpliwy talent literacki. Wierzymy, że będzie go rozwijać 🙂

Wszystkie zdjęcia udostępnione przez hodowlę Kicikicimiau*PL.

Array