4 rasy kotów o białym umaszczeniu. Która jest najpiękniejsza?


Czy kot w butach istnieje i jakie jest jego umaszczenie? Tego i innych ciekawostek o białych kotach dowiesz się tutaj!

Rasa białych kotów, od której nie ma wyjątków kolorystycznych, w zasadzie nie istnieje. Są jednak odmiany mruczków, których charakterystyczne białe futro zachwyca, nawet jeśli jest tylko wariantem danej rasy lub fazą przejściową w rozwoju kota. Poznaj te piękności!

Nie wiedzieć czemu, białe zwierzęta często budzą w nas podziw. Ich jasne umaszczenie sprawia, że przykuwają wzrok i wzbudzają bardzo duże zainteresowanie. Taki kolor futra widuje się dość rzadko, być może właśnie dlatego tak na nas działa. Niezależnie od powodu sympatii, zapraszamy do zapoznania się z pięcioma rasami mruczków, które mogą poszczycić się białym futerkiem. Który jest najpiękniejszy? Podziel się swoją opinią w komentarzu!

1. Khao manee – prawdziwa rasa białych kotów

Poetycka nazwa tej rasy oznacza biały diament. I słusznie! Bo mruczki khao manee to prawdziwe zjawiska. Jest to rasa białych kotów, a odstępstwa od tej zasady zdarzają się niezwykle rzadko. Jej dodatkowym walorem jest występująca bardzo często heterochromia, czyli posiadanie tęczówek w dwóch różnych kolorach. To dodaje im fantazyjnego i tajemniczego wyglądu.

Khao manee pochodzą z Tajlandii, gdzie przez wieki były ulubieńcami na dworach i w pałacach. Ta szlachetna rasa trafiła do USA tylko trochę ponad 20 lat temu, bo w 1999 roku. Dziś jest bardzo rzadko spotykana. Jej hodowle znajdują się właściwie tylko w Stanach, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Ponieważ khao manee są blisko spokrewnione z kotami syjamskimi, mogą okazać się niezłymi gadułami. Oprócz tego to bardzo bystre, ciekawskie i towarzyskie koty, które do zachowania dobrego samopoczucia potrzebują częstej stymulacji w zabawie. Troszczyć się o taki diamencik to marzenie niejednego kociarza!

rasa białych kotów - khao manee
fot. Shutterstock

Przejdź dalej, by poznać kolejne białe rasy!

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments