Siatka bezpieczeństwa

fot. istockphoto.com

Otwarte okno, taras czy balkon mogą być zagrożeniem dla domowego pupila. W pogoni za owadem, motylem albo podczas zabawy kot nie zawsze patrzy pod nogi. Dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia

Siatka na okno musi być dobra gatunkowo. Dobry produkt to taki, który przetrwa zarówno wspinaczki kota jak i zmienne warunki atmosferyczne. Nie warto oszczędzać, dobra siatka wytrzyma lata a nam zapewni spokój na długo.

W zależności od tego jakie mamy okna i drzwi (plastikowe czy drewniane), możemy dobrać do nich odpowiednią siatkę – transparentną, metalową, plastikową albo moskitierę (do wyboru – w różnych kolorach). Najbardziej wytrzymałe są oczywiście siatki metalowe, które wytrzymać powinny nie tylko burze czy wiatry, ale również kocie harce…
Najbardziej wrażliwe na pogodę i zmiany temperatury, są siatki transparentne. Latem mają wprawdzie tendencję do wyginania się i marszczenia, ale ich plusem jest to, że są praktycznie niewidoczne, nie zabierają więc światła w domu.

Możemy wybrać siatkę, która jest przymocowana na stałe lub taką, która się otwiera razem z oknem czy drzwiami. Ten drugi rodzaj sprawdzi się przy drzwiach balkonowych lub tarasowych.  Montaż nie jest skomplikowany – zazwyczaj w zestawie mamy komplet niezbędnych przedmiotów. Większość siatek, można założyć i zdjąć w parę minut.

Ceny zależą od rodzaju oraz rozmiarów. Możemy kupić siatkę w rolce lub już przyciętą na określony wymiar. Przykładowo, gotowa do montażu siatka metalowa o wymiarach 2×1,5m kosztuje ok. 50-60 zł, siatka transparentna o wymiarach 8x3m – to wydatek rzędu około 160-250 zł. Jeżeli decydujemy się na całą rolkę (ok. 75x2m) to ok. 500-630 zł.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments