5 powodów, dla których starsze koty są najlepszymi pupilami


Domowe mruczki zmieniają się wraz z wiekiem... I nic w tym złego! Sprawdź, dlaczego starsze koty są naprawdę fajnymi zwierzakami.

Nie zrozumcie nas źle – też kochamy malutkie kociaki! Jednak starsze koty po prostu mają swój nieodparty urok. Niestety seniorzy nie cieszą się taką popularnością jak młodziaki. Szczególnie jeśli chodzi o adopcję… A to duży błąd!

5 powodów, dla których starsze koty są najlepszymi pupilami

Opiekunom wiecznie niespokojnych kociaków może wydawać się, że życie z kocim seniorem byłoby zwyczajnie nudne… A jest po prostu inne! Starsze koty są idealnymi pupilami dla osób, które nie mają ochoty na ciągłe zabawianie malucha i sprzątanie po nim efektów jego harców. Dlaczego jeszcze warto mieć kociego seniora?

1. Mają spokojniejszy, stabilny charakter

Kocim seniorom nie w głowie już wieczorne głupawki, skakanie po meblach czy wspinanie się po zasłonach. Starsze koty obeznane są też z codziennym życiem i sposobem, w jaki funkcjonują ich opiekunowie. Nie reagują już tak często strachem na widok przyniesionych do domu zakupów, odkurzacza czy gości. Po prostu wiedzą, jak to wszystko działa! Charakter dorosłych kotów nie ulegnie także już tak gwałtownym zmianom jak młodziaków. Dzięki temu doskonale wiesz, co twój mruczek lubi, jakie ma problemy i co sprawi mu największą radość.

2. Wydają niepowtarzalne odgłosy

Częsta i nieskrępowana wokalizacja to charakterystyczna cecha pewnych siebie seniorów, które nie mają oporów, by wyrażać własne zdanie. Starsze mruczki bez skrępowania zgłoszą ci, że miska jest pusta, że potrzebują uwagi czy wyrażą niezadowolenie z brudnej kuwety. A ty, znając swojego kota od wielu lat, bezbłędnie rozpoznasz, o co chodzi twojemu podopiecznemu!

3. Są nauczone dobrych manier

Uczyłeś kiedyś kociaka korzystania z kuwety, oduczałeś żebrania przy stole czy wskakiwania na kuchenny blat? Starsze koty mają to już za sobą! Nie mają także aż takich zapędów niszczycielskich jak młodziaki. Jeśli wystarczająco przyłożysz się do wychowania mruczka za młodu, istnieje duża szansa, że twój starszy pupil nie będzie ci sprawiał najmniejszych problemów. Z takim kotem naprawdę miło się żyje!

4. Nie mają dużych wymagań

Starsze koty mają swoje przyzwyczajenia i nie lubią wychodzić poza znany schemat. Nie trzeba więc każdorazowo wymyślać im nowych rozrywek. Wiekowe mruczki nie potrzebują też takiej dawki zabawy jak te młode. Nie dość, że śpią dłużej niż kociaki, to czas aktywności przeznaczają raczej na spokojne leżenie na twoich kolanach lub obserwowanie życia toczącego się za oknem. Są więc doskonałymi pupilami dla osób, które chcą w spokoju cieszyć się towarzystwem zwierzaka – na przykład dla osób starszych.

5. Kochają całym sercem!

Każdy, kto opiekował się kotem od małego wie, że żaden koci maluch nie jest tak związany z człowiekiem jak starszy mruczek. Koci seniorzy nie mają już tyle energii na szaleństwa i wolą spędzać więcej czasu na kolanach ukochanej osoby. Dla statecznych futrzaków liczy się przede wszystkim bliskość opiekuna!

Autor: Aleksandra Prochocka
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments