Były razem do końca… Staruszka umarła ze swoją kotką

fot. Shutterstock

Dopiero śmierć je rozłączyła... Odeszły z tego świata niemal w tym samym momencie. Staruszka umarła ze swoją kotką, co poruszyło tysiące serc.

Były nierozłączne przez 23 lata. Ostatecznie staruszka umarła ze swoją kotką. Włoszka z Katanii zasnęła snem wiecznym kilka minut po tym, jak jej pupil odszedł z tego świata. Kobieta i kotka spędziły wspólnie życie i razem pożegnały się z nim. Przyjrzyjmy się tej niezwykłej historii…

Ostatnie pożegnanie

Córka zmarłej 93-letniej kobiety, Marisa Gemmellaro, napisała emocjonalny post na Facebooku, by poinformować o stracie matki oraz odejściu kota. „Ze smutkiem, ale też z wielkim spokojem informuję, że wczoraj opuściła nas moja mama i jej kotka Gigi” – tymi słowami rozpoczyna się opis zdjęcia.

(…) Moja mama miała 93 lata, a Gigi 23. Spędziły razem 23 lata życia i razem, kilka minut po sobie, odeszły… najpierw kociak, a potem moja mama. Miłość, która zjednoczyła ich za życia, trzymała je obok siebie nawet na ostatniej prostej i to zrobiło na nas wszystkich wielkie wrażenie. Teraz są szczęśliwe – pisze córka, Marisa Gemmellaro.

 

Razem do końca

Córka staruszki napisała o śmierci także na facebookowej grupie The Black Cat Club, gdzie rodzina często dzieliła się zdjęciami i anegdotami dotyczącymi swoich dwóch czarnych mruczków – o kotce Gigi i o kocie Orazio. Wiadomość od Marisy została opublikowana wraz z fotografią.

Może być zdjęciem przedstawiającym kot i w budynku
fot. Facebook, Marisa Gemmellaro

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, kot i w budynku
Marisa z kotem Oraziem, fot. Facebook, Marisa Gemmellaro

Reakcje użytkowników

Post stał się niezwykle popularny. Został udostępniony 2,3 tys. razy, ma 13 tys. polubień i 2,8 tys. komentarzy. Przyjrzyjmy się niektórym z nich:

  • Historia jest bardzo poruszająca, wiem, jak to jest stracić matkę, i kota także. Teraz są razem szczęśliwe. Przytulas (@Rafaella Lazzaro)
  • Ohh jakie to wzruszające, szczere kondolencje i niech odpoczywają w spokoju […] (@Veronique Hennequin)
  • Wierzę w miłość!!! (@Karina Gomez)
  • Zbyt piękna komunia… Co za połączenie w miłości…! Niech obie odpoczywają w pokoju…! (@Helene Mousseron)
  • Cudownie… Gdziekolwiek są teraz ich dusze, to są szczęśliwe i zjednoczone (@Astrid-Martina Lotz-Keie)
  • Jestem tu dzięki zamieszczeniu tej pięknej historii na polskiej stronie z newsami. Przepraszam, że mój komentarz jest po angielsku, ale proszę przyjmij moje najszczersze kondolencje. Co za piękna miłość i więź między kobietą a kotem. (@Mac Ko)

emiteo

Warto wspomnieć, że komentarze są zamieszczone w różnych językach: naturalnie po włosku, ale także po hiszpańsku, po niemiecku czy po angielsku. Pojawiła się nawet notka z Polski (ostatnia wymieniona). Ta poruszająca historia zainteresowała ludzi z wielu krajów. Ukazuje bezwarunkowość miłości, jaką ludzie otrzymują od swoich zwierząt. Kotka jak gdyby przeczuwała śmierć swojej pani. Razem pożegnały się z rzeczywistością, będąc do końca u swojego boku.

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Koty.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „Poznaj całą prawdę o kotach”

źródło: https://wamiz.es/noticias/37030/una-anciana-de-93-anos-muere-junto-a-su-gato-de-23

Autor: Pola Bajera
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments