Student stomatologii oskarżony o znęcanie się nad kotami staje przed sądem


Policjanci z Zabrza kilka miesięcy temu zatrzymali 28-letniego studenta medycyny.Mężczyzna wziął pod opiekę 20 kotów i wszystkie zabił, uderzając nimi o kafelki. We wtorek 21.01.2014 w Sądzie Rejonowym w Zabrzu odbędzie się pierwsza rozprawa w tej sprawie

Policjanci z Zabrza kilka miesięcy temu zatrzymali 28-letniego studenta medycyny. Polskę obiegła wieść, że mężczyzna wziął pod opiekę 20 kotów i wszystkie zabił, uderzając nimi o kafelki. We wtorek 21.01.2014 w Sądzie Rejonowym w Zabrzu odbędzie się pierwsza rozprawa w tej sprawie.

Obrońcy praw zwierząt zapowiadają protest!

„Mężczyzna został oskarżony przez prokuraturę o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. – Mamy dowody, że od lutego do maja mężczyzna w brutalny sposób uśmiercił 17 kotów – mówiła w listopadzie Joanna Kosińska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. Według śledczych student najpierw bił je pięścią po głowie, a potem uderzał o kafelki. Nie udało się ustalić, co robił z ciałami zabitych zwierząt.
Działacze ze stowarzyszenia Viva Katowice i schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu zamierzają przyjść pod budynek sądu we wtorek, w dniu pierwszej rozprawy. Na protest umawiają się na Facebooku, zgromadzą się o godz. 9 w Sądzie Rejonowym w Zabrzu przy ul. 3 Maja 21. Organizatorzy szacują, że pojawi się kilkadziesiąt osób.”

więcej: wyborcza

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments