Święto na wyspach


Podopieczni Battersea Dogs and Cats Home - najsłynniejszego brytyjskiego schroniska dla zwierząt - znaleźli się na znaczkach. W ten sposób uczczono 150 rocznicę powstania placówki.

Podopieczni Battersea Dogs and Cats Home – najsłynniejszego brytyjskiego schroniska dla zwierząt – znaleźli się na znaczkach. W ten sposób uczczono 150 rocznicę powstania placówki.

Z tej okazji Royal Mail (narodowe przedsiębiorstwo pocztowe w Wielkiej Brytanii) wypuściło na rynek serię wyjątkowych znaczków. Niektóre psy i koty biorące udział w sesji zdjęciowej znalazły już nowy kochający dom.

Schronisko założyła w 1860 roku Mary Tealby – wielka miłośniczka zwierząt. Jest ono jednym z najstarszych i charytatywnie najdłużej działającym przytuliskiem w kraju. Zgodnie z jego mottem: „nigdy nie odwracamy się od potrzebujących kotów ani psów”, pomoc otrzymują wszystkie potrzebujące zwierzęta. Są one otoczone troskliwą opieką i miłością, codziennie przytulane, wyprowadzane a nawet… mają możliwość słuchania muzyki.

– Naszym celem jest połączenie kotów i psów z właścicielami – zapewnia Howard Bridges, dyrektor schroniska. Niestety każdego roku do schroniska przybywa 12 tysięcy nowych kotów i psów.

Array