Szczęśliwy w nieszczęściu


W kanadyjskiej prowincji Ontario kotka o imieniu Layla (zwana również Lucky - ang. szczęście) przeżyła upadek z... 22 piętra. Nie zaszkodził jej również nieodpowiedzialny właściciel.

W kanadyjskiej prowincji Ontario kotka o imieniu Layla (zwana również Lucky – ang. szczęście) przeżyła upadek z… 22 piętra. Nie zaszkodził jej również nieodpowiedzialny właściciel.

3-letnia kotka, wypadając z okna, złamała łapę. Rana była na tyle poważna, że mogło się skończyć amputacją kończyny. Właściciel zawiózł kota do weterynarza, jednak odmówił zapłaty za konieczną i kosztowną operację kotki. Zabrał ją do domu… gdzie miała wyzdrowieć sama.

– Gdy dowiedzieliśmy się o całej sytuacji, uzyskaliśmy nakaz odebrania Layli nieodpowiedzialnemu właścicielowi. To cud, że kotka przeżyła taki ból i stres – uważa Jerry Higgins, opiekujący się kotką wolontariusz z Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt w Ontario. Kotka trafiła do kliniki weterynaryjnej w Nowym Yorku, gdzie przeprowadzono konieczną operację. Zabieg kosztował 5 tys. dolarów.

Layla przebywa obecnie pod opieką pracowników towarzystwa. Trwają poszukiwania nowego, odpowiedzialnego opiekuna i domu – najlepiej na parterze.