Te koty grają już 10 lat dla WOŚP!


Biała kotka Julia pobiła swój rekord. W tym roku jej podobizna "poszła" za całe 500zł!

Kilka lat temu Julia była wystawiona na aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, teraz licytowano jej zdjęcia.

Jak to z Julią było

Białą kotkę wraz z kociętami znalazła mieszkanka Bytomia. Zabrała do domu, znalazła dom dla wszystkich malców, niestety dorosłej 2,5 letniej Julii nikt nie chciał. Miała zostać na stałe w domu Bytomianki, ale nie zaakceptowały jej pozostałe koty-rezydenci. Kobieta postanowiła znaleźć dla kici nowy dom poprzez serwis allegro (w roku 2006 były możliwe aukcje – ogłoszenia adopcyjne na tym portalu).

Julia i Nefri grają dla WOŚP

Aby zrobić dwa razy dobro, kobieta wystawiła Julię dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcja wystartowała od 1,5 złotówki. Julię wypatrzył Sebastian z Rybnika, zadzwonił do opiekunki kotki, poznał historię zwierzęcia i podjął decyzję – Julia wylicytowana za 1,77 zł zamieszkała z nim w Rybniku.

Sebastian mieszkał już z Nefri, czarną koteczką znajdą. Pozostało trzymać kciuki, by obie panny się dogadały. Udało się. Kotki nie tylko się zaakceptowały, połączyła je niezwykle silna więź. Dowodem – zdjęcia wtulonych w siebie kotek, wystawiane później na rzecz WOŚP.

Julia i Remi

Przyszedł rok 2014. Nefri odeszła z powodu przewlekłej niewydolności nerek. Zastąpił ją bury kocur Remi. Nie ma między nim i Julią takiej więzi, ale tolerują się. Czasem to wystarczy.

Julia w tym roku skończy 14 lat. Miewa się dobrze. Uwielbia oglądać telewizję, podgryzając zielonką trawkę. Najbardziej kocha Sebastiana. Z wzajemnością.

Choć Nefri już nie ma, jej wspólne zdjęcia z Julią nadal grają dla Orkiestry. A także zdjęcia Remiego.

biały kot czarny kot
fot. Sebastian Kost

Jak pisze w aukcjach Sebastian: Fotki zarobiły przez te kilka lat mnóstwo kasy. Sprzedałem ponad 1000 zdjęć

Najwięcej dostały w finale w 2016 roku – 300 zł za jedną fotkę
W finałach 21, 22, 23 i 24 kotki sprzedały 216 zdjęć. Wpływ na konto WOŚP z tylko z tych ostatnich 4 lat to 2321,77 zł. Ile uzbierały w ciągu 10 ostatnich lat? Ciężko dziś powiedzieć.
Nefri ( czarna kotka) zmarła w czerwcu 2014 roku w wieku 10 lat.

Wszystkim miłośnikom zwierzątek i tym, którym los dzieci i ludzi starszych nie jest obojętny z całego serca dziękuję za każdą złotówkę wpłaconą na konto WOŚP.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments