Tipi dla kota. Zrobisz je sam!


Kto by tam chciał spać na zwykłym posłanku... Własne tipi to co innego! Zrobisz je samodzielnie w czterech łatwych krokach.

Tipi dla kota możesz wykonać sam w domu. Dlaczego warto? Bo twój mruczek będzie miał nietuzinkową, przytulną kryjówkę, a ty designerski element wyposażenia wnętrza. To co? Próbujemy?

Tipi dla kota – potrzebne materiały

Aby wykonać tipi dla kota, będziesz potrzebować kilku rzeczy.

  • 3 trójkąty materiału o podstawie 53 cm i wysokości 60 cm,
  • 1 kwadrat materiału o boku 53 cm,
  • 3 okrągłe listewki o długości ok. 70 cm,
  • maszynę do szycia lub igłę i nić,
  • klej na gorąco.

Jeśli dodatkowo chcesz przyozdobić kocie tipi, możesz przygotować girlandę. Aby ją wykonać, potrzebujesz jedynie jutowego (lub jakiegokolwiek innego) sznurka i kartonu, z którego wytniesz ozdoby. Doskonale będą wyglądać małe rybki, które dodadzą tipi kociego klimatu.

Więcej inspiracji: DIY miska spowalniająca jedzenie!

Jak wykonać tipi dla kota?

To proste – zrobisz to w czterech krokach.

Krok 1.

Z przygotowanego materiału wytnij trzy trójkąty o podstawach 53 cm i wysokościach 60 cm – to ściany tipi. Wytnij też kwadrat o bokach 53 cm – to będzie podłoga.

Krok 2.

W jednym z trójkątów wytnij okrągły otwór na wejście. Brzegi okręgu dodatkowo ponacinaj. Następnie podszyj nadcięte skrawki materiału tak, żeby z czasem nie zaczęły się pruć i „siepać”.

Krok 3.

Zszyj ze sobą trzy trójkąty bokami. Powinien powstać materiałowy stożek. Do jego dolnych krawędzi doszyj podstawę (kwadrat 53 cm). Kiedy bryła tipi będzie gotowa, utnij jej wierzchołek, aby zrobić miejsce na włożenie listewek. Tę obciętą krawędź także ponacinaj i obszyj, by zabezpieczyć ją przed pruciem. Im większy otwór zrobisz, tym większy rozstaw związanych u góry patyczków uzyskasz.

Krok 4.

Czas na umocnienie konstrukcji. Na każdą z przygotowanych listewek nanieś nieco gorącego kleju i za jego pomocą przytwierdź drewienka do dłuższych krawędzi tipi. Oczywiście OD ŚRODKA! Przyklejone patyczki możesz dodatkowo podszyć, ale nie jest to konieczne. Na sam koniec zwiąż skrzyżowane u góry tipi listewki.

Więcej inspiracji: 5 pomysłów na kocie DIY z dzieckiem!

I co dalej?

Co dalej? Nic! To koniec – twoje tipi dla kota jest już właściwie gotowe. Reszta zależy tylko od upodobań mruczka i twojej fantazji. Możesz włożyć do środka jego ukochany kocyk lub poduszkę, aby zachęcić go do korzystania z nowego gadżetu. Jeśli chcesz dodać swojemu namiotowi nieco charakteru, możesz także dokleić na jego połach łaty w kształcie rybek lub kocich łapek, które wykonasz ze strzępków i resztek materiałów – na pewno jakieś masz.

Więcej inspiracji: Ogródek dla kota – bezpieczne zioła!

Prawda, że to proste? W takim razie masz już plan na najbliższe sobotnie popołudnie. Nie ma za co! I koniecznie pochwal się efektem pracy w komentarzu!

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments