Trzej niewidomi muszkieterowie

fot. Shutterstock

Są nierozłączni i dzielni niczym Portos, Atos i Aramis. Dwie siostry i brat, tak mocno ze sobą związani, że nie potrafią żyć bez siebie. Łączy ich jeszcze jedno - żadne z nich nie widzi.

Trójkę bezdomnych kociąt znaleziono w opuszczonym domu w Dubaju w grudniu 2014 roku, tuż przed wigilią. Były w opłakanym stanie, z mocno zaawansowanym kocim katarem, wychudzone. Mimo intensywnego leczenia, nie udało się uratować ich oczu, konieczne było ich usunięcie u całej trójki. Poza tym jednym szczegółem rozwijały się prawidłowo, szybko pokochały ludzi, choć nadal najsilniejsza pozostała więź bratersko-siostrzana. Jako pierwszy opuścił rodzeństwo Blue. Prawie doszło do adopcji, ale… po kilku dniach wrócił do sióstr. Nie potrafił odnaleźć się w nowym domu, bez towarzystwa Meadow i Little Willow czuł się zagubiony i opuszczony, płakał i chodził całe noce, szukając rodzeństwa. Choć też niewidzące, siostry były jego oczami.
Blue wrócił do tymczasowego opiekuna. Postanowiono, że ta trójka zasługuje na wspólny dom. Udało się. W lutym 2015 roku pojawiła się Catherine Magno i wzięła pod swoje skrzydła całą trójeczkę. Nie miała doświadczenia z niewidzącymi kotami, ale szybko przekonała się, że to takie same koty jak te widzące. Tyle że patrzą sercem. Szybko nauczyły się położenia mebli, a także zaprzyjaźniły z dwoma innymi kotami Cathrine.

fot. Bored Panda, Facebook

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments