Czy twój kot chce cię zabić? Nauka sugeruje, że… tak!


Nauka wciąż nie przestaje zaskakiwać. Do jakich wniosków tym razem doszli badacze? Miłośnicy kotów mogą być zszokowani...

Jeśli czytasz ten tekst, to znaczy, że twój kot jeszcze nie zrealizował swojego misternego planu, jakim jest pozbawienie cię życia. Możesz być jednak pewny, że to tylko kwestia czasu – tak przynajmniej twierdzi nauka… A podobno nauka nigdy nie kłamie. Zatem koniecznie musisz oswoić się z myślą, że twój kot chce cię zabić.

Badania zostały przeprowadzone na Uniwersytecie Edynburskim. Wyodrębniając pięć cech osobowości, porównywano równowagę emocjonalną kotów domowych z różnymi gatunkami dzikich zwierząt. Można by rzec, że naukowcy doszli do wniosków, które dla miłośników kotów będą trudne do przełknięcia. Okazuje się bowiem, że właściciele mruczków prawdopodobnie są… w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Poniżej prezentujemy dowody na to, że twój kot chce cię zabić…

kot atakuje mężczyznę

1. Ekstrawersja

Twój jest w stosunku do ciebie czuły? A może otwarcie okazuje swoje uczucia wobec ciebie i twojego najbliższego otoczenia? Mruczki od dawna uważane są za introwertyków, ale przecież nawet ten typ osobowości musi raz na jakiś czas „włożyć maskę” i pokazać się z innej strony.

Jeśli twój kot całkowicie ignoruje twoją obecność, odmawia przyjmowania twojej miłości i po kilku latach życia z tobą pod jednym dachem, kiedy to dzień w dzień go karmisz, on wciąż cię gryzie i z ukrycia poluje na twoje stopy, to niestety mamy dla ciebie przykrą wiadomość… Możesz mieć w domu małego mordercę.

2. Skrupulatność

Jeśli twój kot nie tylko myśli, ale jest przekonany o tym, że jest od ciebie mądrzejszy, to chyba nadszedł czas, aby wykonać pierwszy ruch. Może być już na to jednak za późno. W końcu koty mają „laserowe oczy”, ostre pazury, a także umiejętność pisania kursywą – to tylko ich nieliczne zdolności. A wszystko po to, aby zastąpić cię na tyle, by twoi najbliżsi myśleli, że… wciąż żyjesz.

3. Ugodowość

Czy twój kot jest miły? Zatem powinieneś być wdzięczny za to, że nie drapie ci powiek podczas snu. Jednakże, jeśli zastanawiasz się, czy twój kot jest otwarty na kompromisy – zamień drapak na zupełnie nową kanapę. Możesz być pewien, że kociak nie przejdzie obok niej obojętnie i z przyjemnością ją przetestuje.

@b_ritz something special for you today happy birthday kiddo !

A post shared by LIVINGDEADGIRL (@retrodancebeatss) on

4. Neurotyczność

Przychodzisz do domu zestresowany? Wiedz, że twój kot doskonale to wyczuwa. Co więcej, skoro karmisz go tymi emocjami, a potem zabierasz go na zastrzyki do weterynarza, to musisz zdawać sobie sprawę, że nerwica twojego kota może przekształcić się w… nieuleczalną paranoję.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, co oznacza „przyśpieszony zapalnik”, to wybierz się na imprezę i zapomnij nakarmić swojego futrzaka. Zobaczysz, co się wtedy stanie…

5. Otwartość na zmiany

Czy twój kot wykazuje chęć do zmiany? Jeśli nie, to jesteś w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Powodem, dla którego te zwierzęta odwlekają w czasie twój koniec, jest budowanie zaufania, a następnie bez skrupułów będą chciały się ciebie pozbyć. Gdybyś nie był od nich większy, już dawno ukróciłyby twoją mękę.

Twój kot chce cię zabić…

Kiedy to czytasz, prawdopodobnie twój kot zdążył cię już kilkukrotnie zaatakować. Ba, według naukowców z Uniwersytetu Edynburskiego pewnie już się nawet wykrwawiasz… Naszym skromnym zdaniem nauka czasami się myli i w tej kwestii tak właśnie jest. Dlatego do tekstu o tym, że twój kot chce cię zabić, należy podejść z przymrużeniem oka i potraktować go jak dobry żart – w końcu nie można tego wszystkiego brać na poważnie 😉

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments